Mountfield v Praze nastoupil bez útočníka Michala Dragouna, který dostal od disciplinární komise jednozápasový trest za faul na Jiřího Gulu z Litvínova v předešlém utkání.

Kdo čekal, že by Hradec působil na ledě pouze coby sparingpartner favorizované Sparty, šeredně se mýlil. První dvacetiminutovku odehrál skvostně, vstřelil tři branky a ještě vyhnal domácího gólmana Novotného z klece. Rychlé vedení 2:0 po trefách Vydareného a Knotka dalo Sýkorově družině křídla. Ač se Kumstátovi povedlo snížit, dokázali hosté brzy odpovědět. Svůj premiérový gól v nejvyšší české soutěži zaznamenal americký bek Jake Newton, když se pohotovou ranou trefil přesně mezi Pöpperleho betony (1:3).

Nadějný scénář v prostřední části pokazil Procházka. Ve 24. min. projel do útočného pásma a Kacetl byl bez šance - 2:3. Skóre se pak dlouho neměnilo. Východočechy mohla mrzet především zahozená gólovka Šimánka.

Krušné časy nastaly v úvodu závěrečné třetiny. Na trestnou lavici putovali v krátkém sledu Dietz a Newton, ale Sparta dlouhou přesilovku pět na tři využít nedokázala. Hradec tak mohl slavit, frustrovaná Sparta smutnila.

Sparta Praha - Hradec Králové 2:3

Fakta - branky a nahrávky: 15. Kumstát (Pech, J. Mikuš), 24. M. Procházka (Nedomlel) - 8. Vydarený (Jarůšek), 9. T. Knotek (Červený), 19. Newton (R. Pavlík). Rozhodčí: Šír, Pražák - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 5:7. Bez využití. Diváci: 8713. Třetiny: 1:3, 1:0, 0:0.
HC Sparta Praha:
F. Novotný (9. Pöpperle) - Piskáček, J. Mikuš, Čajkovský, Nedomlel, Švrček, Kalina, Barinka - Ihnacak, P. Vrána, Klimek - A. Kudrna, Pech, Kumstát - M. Černoch, J. Hlinka, Uher - Safin, Cingel, M. Procházka - Netík. Trenéři: Kalous, Moták a Veber.
Mountfield HK: Kacetl - Štajnoch, Newton, Gregorc, Dietz, Pláněk, Vydarený, od 41. navíc Barák - Jarůšek, Kukumberg, Šimánek - Köhler, Bednář, Dej - R. Pavlík, T. Knotek, Červený - J. Dvořák, Nedvídek, Čáp. Trenéři: V. Sýkora, Hynek a T. Martinec.

Důležité bylo, že ubránili přesilovky

Hokejová extraliga: Mountfield HK - HC Verva Litvínov.Praha - Trenér hradeckých hokejistů Václav Sýkora byl po vítězství na ledě pražské Sparty (3:2) zákonitě spokojen. ,,Hráči hlavně ve třetí třetině vydali hodně sil, aby výsledek dotáhli do vítězného konce. Důležité bylo, že jsme ubránili přesilovky Sparty. V závěru pro nás bylo naopak výhodou, že Sparta dvakrát faulovala a dohrávali jsme přesilovkami, čímž pro nás byl závěr o něco snazší. Jsme rádi, že máme zpátky ty tři body, co jsme se Spartou ztratili doma," uvedl.