Jak byste shrnul utkání s francouzským týmem, které bylo svým způsobem specifické a odlišné od těch předchozích?
Trochu to připomínalo mistrovské zápasy, kde se hraje od podlahy. Po prvé jsme si zkusili hru na tři lajny, což je pozitivum, které hodnotíme docela dobře. Kluci se dostávali víc do hry a prosazovali se. Byly vidět dobré momenty, ale na můj vkus jsme dostali moc branek. Některé byly zbytečné, na tom musíme zapracovat.

Co jste říkal na poměrně agresivní styl, kterým se soupeř prezentoval?

Pochopitelně se nám to nelíbilo. Je příprava a soupeři se nechovali jako hosté. Měli k tomu přistoupit trochu lépe, když už jsme s nimi dojednali zápas.

Připomínalo to mistrák, kde se bude hrát podobným stylem a nikdo nám nedá nic zadarmo. V tomto směru je to jediný klad.
Dokážete odhadnout, jakou úroveň má francouzská liga s ohledem na to, že jste se střetli s jejím čerstvým vítězem?

Oni jsou také v přípravě. Prý ještě dost tvrdě trénují, takže těžko hodnotit. Hokejisté tam jsou dobří, i když to mají také různě poskládané. Údajně tam byli tři Kanaďané, taky Češi, různě se to promísí. Úroveň hokeje se hrozně vyrovnává, nebyli špatní.

Poprvé jste měli pohromadě první útočné trio Fořt – Roubík – Moskal. Jak se vám zamlouvaly jejich výkony? Je to konečné složení elitní formace?

Určitou představu máme. Hra se nám líbila, kluci dali krásné góly. Jarda Roubík s Patrikem Fořtem si nádherně nahrávali. Byly tam prvky, na které jsme u nich zvyklí. To bylo dobré, ale jestli je to konečná fáze… Ještě máme tři přípravná utkání, ale přikláníme se k této variantě, i když ještě na některých věcech musíme zapracovat.

Jistě vás musí těšit úspěšnost přesilovek. Grenoblu jste v početní výhodě vstřelili čtyři góly…
Je to úžasné. Hlavně, aby nám to vydrželo do mistráků. Je vidět, že tu jsou zkušení hráči, kteří dokážou přesilovou hru usměrnit tak, jak potřebují. Vědí o sobě, a to je důležité.

Příprava se blíží ke konci. Ještě vás čekají tři duely. Co byste za tu dobu ještě rádi doladili?

Musíme zapracovat na obranné činnosti v našem pásmu. Tam míváme trochu zmatky. Také přechod do středního pásma by měl být jednodušší, abychom byli rychleji v útočném pásmu. A ještě k součinnosti: dvě lajny ujdou, ale ještě k tomu potřebujeme doladit součinnost třetí a čtvrté řady, aby to nějak fungovalo a měli jsme připravené hráče, jak se říká do foroty.