Mountfield si odškrtl první šestibodový víkend v sezoně. Po jednoznačné páteční výhře na Slavii sejmul také Zlín. Úřadující šampión se u Orlice zmohl jen na dva góly za rozhodnutého stavu.

Kalamita v obranných řadách (mimo hru Mikuš, Frühauf, Jank) donutila kouče Petera Draisaitla poprvé v sezoně povolat z prvoligového Prostějova dvacetiletého mladíka Karla Plášila. Při podrobné sondáži jeho hry byste nepoznali, že v letošním ročníku extraligové tempo ochutnal poprvé. Působil jistě, sebevědomě a v soubojích nepřekonatelně.

Stejně nepřekonatelně se ale tvářil i zlínský gólman Tomáš Štůrala. Ne snad, že by ho domácí zasypali sprškou z kulometu, ale když už vypálili, hrozilo to gólem. Štůrala ale držel. Přežil i hradeckou dvojnásobnou přesilovku. Proto byl až do 44. minuty bezbrankový stav.

K tomu významně přispěl také Štůralův protějšek Pavel Kantor, který v oslabení o dva muže v poli (113 vteřin!) předvedl dva luxusní zákroky.

Ve 44. minutě ale Štůralovo kouzlo zrušil bombou od modré Tomáš Slovák a za šest minut ho vyhnal z klece Rastislav Dej. A když náhradníkovi Kašíkovi poslal gólovou navštívenku Tomáš Mertl, zdálo se rozhodnuto.

Zlín se však nevzdal, Marušák v čase 59:44 snížil na 2:3, ale víc už mistři nestihli.

Mountfield HK – PSG Zlín 3:2 (0:0, 0:0, 3:2)

Fakta – branky a asistence: 44. Slovák (Dej), 50. Dej (Kukumberg, Plášil), 55. Mertl (Kudrna, Slovák) – 55. Veselý (TS), 60. Marušák (Leška, Čajánek). Rozhodčí: Šindler, Wagner – Frodl, Charvát. Vyloučení: 4:6, navíc Vydarený (Hradec) 10 min. OT. Využití: 1:0. Diváci: 4227.
Mountfield HK: Kantor – Vydarený, Slovák, Dietz, Pláněk, Plášil, Vašíček, Piegl – Kudrna, Mertl, Šimánek – Skokan, Kukumberg, Dej – Beránek, Knotek, Červený – Kopta, Nedvídek, Pospíšil – Valcourt.
PSG Zlín: Štůrala (50. Kašík) – Horák, Marušák, Urbanec, Žižka, Kotvan, Řezníček – Balaštík, Leška, Čech – Okál, Čajánek, Veselý – Holík, Vlach, Říčka – Ondráček, Šťastný, Köhler.

Micka dostal za faul na Mikuše další trest
Praha - Slávistický hokejový útočník Tomáš Micka dostal třízápasový trest za faul ramenem do obličeje hradeckého Petera Mikuše, který po zákroku v pátečním utkání extraligy strávil noc v nemocnici. Micka přijde celkem o čtyři duely, protože v pátek dostal od rozhodčích trest ve hře, který je automaticky spojený se zastavením činnosti. Mikuš byl v sobotu propuštěn domů. Utrpěl otřes mozku, má zlomený nos a zašité tržné rány nad okem a u nosu.   (čtk)