V minulých sezonách to byla soutěž k vzteku. Pro hokejový Hradec se Liga mistrů měnila ve zbytečnost, ztrátu sil, peněz… Teď je to jinak, jak nakonec říkali důležití muži Mountfieldu před sezonou. „Je to pro nás velmi cenná soutěž,“ pronesl kouč Tomáš Martinec. „Chceme postoupit ze základní skupiny,“ vyhlásil šéf klubu Miroslav Schön.

Jejich slova se potvrzují. Důkazem budiž vlakový výjezd do Grazu a výsledek zápasu, který byl pátým v základní skupině. Hradečtí v Rakousku v úterý večer zvítězili 2:1 a kolo před koncem jsou na druhém místě ve skupině. Pokud příští týden zdolají doma stejného soka, půjdou do osmifinále.

„Máme dobrý pocit z výhry, protože jsme ji potřebovali. Měli jsme tři porážky za sebou, takže jsme to dlužili lidem i sobě,“ řekl serveru hokej.cz po zápase brankář Marek Mazanec. „Jako tým jsme nesmírně rádi, vedení je asi taky velmi rádo, že jsme tady udělali body,“ doplnil.

Hradec vedl na ledě soupeře od první třetiny o dvě branky. Byť soupeř poté zlobil, skóroval až v poslední minutě. A na body nedosáhl. „Ze zápasu celkově jsem měl dobrý pocit. Věřil jsem, že vzadu to bude zavřené a moc gólů nedostaneme, a to se vyplnilo. Vytušil jsem to,“ tvrdil klubovému webu Radek Pilař, útočník, jenž tentokrát nastoupil v obraně.

Tým výhru s minimem inkasovaných gólů potřeboval. V extralize padl třikrát v řadě, dostal třináct branek. Další duel v domácí soutěži čeká Mountfield v pátek doma s Mladou Boleslaví.

Liga mistrů – skupina H: Graz 99ers – Mountfield Hradec Králové 1:2 (0:2, 0:0, 1:0). Branky a nahrávky: 60. Oleksuk (Yellow Horn) – 15. Smoleňák (Červený, Koukal), 20. Červený (Smoleňák, Zámorský). Rozhodčí: Baluška (SR), Smetana – Kontschieder (oba Rak.), Zgonc (Slovin.). Vyloučení: 7:7. Využití: 1:1. Diváci: 2121.
Hradec: Mazanec – Linhart, Zámorský, Rosandič, F. Pavlík, Gaspar, Nedomlel – Červený, Koukal, Smoleňák – R. Pavlík, Cingel, Vincour – Perret, Bičevskis, Paulovič – Miškář, Kubík, Chalupa – Pilař, Klíma.

Další výsledek: Frölunda – Cardiff 9:2.

1. Frölunda 5 3 0 1 1 25:15 10
2. Hradec Králové 5 3 0 0 2 15:12 9
3. Cardiff 5 2 1 0 2 16:21 8
4. Graz 5 0 1 1 3 13:21 3