Bídná koncovka - i to je příčina neutěšeného stavu 0:2 na zápasy (1:2, 1:2 pp).

„V prvním utkání jsme málo stříleli, v druhém nedali šance. Není možné dát za dva zápasy jen dva góly,“ nespokojeně prohlašoval Vít Budínský, autor trefy v druhém mači.

Právě úterní duel těžko trávil. Porážka, která přišla po nemastné střele Zemana v prodloužení, sebrala celý hradecký tým.

Někteří odmítali mluvit, jiní předlouho seděli v kabině a hleděli do prázdna.  Vydali se, dřeli, padali do střel. Všechno marné. Radovala se Dukla.

„Nebyli jsme horší, ale bohužel nedisciplinovaní. To nás asi stálo celý zápas,“ přiznal hradecký kanonýr. „Kdybychom hráli více pět na pět, tak jsme je udělali. Je škoda, že ubráníme všechna oslabení a pak dostaneme takovou haluz,“ trápilo ho.

Co dál? Budínský neskládá zbraně. Naopak věří v obrodu a vyrovnání stavu série v domácím prostředí.

Hradci se na Jihlavu daří. Letos ji doma dvakrát rozemlel  na prášek.

„Menší psychická výhoda to asi bude. Třeba přijedou rozklepaný,“ myslí si Vít Budínský a věří v masovější podporu publika.

„Snad přijde aspoň 1300 diváků, aby vyhecovali atmosféru a nepískali, i když se nám nebude dařit.“

Uvidí se v pátek v 18 hodin, kdy začíná třetí díl vypjatého čtvrtfinále.

Stav 0:2 už Hradec v minulosti srovnal

V novodobé historii klubu se už dokázali hradečtí  hokejisté vysoukat z nepříznivého stavu 0:2 na zápasy. A není to tak dávno. Před dvěma lety, v semifinále play off proti Ústí nad Labem, si Mičkův tým přivezl ze severu Čech dva debakly (6:3, 9:1). Přesto doma dokázal srovnat skóre. Zdravotně zdecimovaný tým, jemuž chybělo dvanáct hráčů, vyhrál třetí duel v prodloužení (rozhodující gól Volráb) a čtvrtý jednoznačně 6:1. Přesto Ústí postoupilo, když vyhrálo zbylé dva zápasy.