„Štve mě to, ale myslím si, že žádný gól si nemůžu vyčítat," tvrdil hradecký gólman Kacetl po porážce 0:4 v pátém utkání série, po kterém jeho tým prohrává 2:3 na zápasy.

Byl to pro vás hodně nešťastný duel?
Co nadělám. Při prvním gólu mě někdo podkopl a puk do brány přiletěl ani nevím jak. Je to pro mě těžký… Přitom si jsem byl v klidu, žádnou chybu jsem neudělal. Fakt těžký. Cítil jsem se úplně stejně jako v Hradci, koncentrovaný, klidný, ale nevyšlo to.

Po první gólové střele Horáka jste hned křičel na rozhodčí a reklamoval faul. Dostalo se vám vysvětlení?
Ne, sudí mi nic neřekl. Vůbec se mnou nebavil a odjel pryč. Jak říkám, někdo zezadu přijel a podkopl mi nohu. Jak jsem spadl na led, tak mi do vzduchu vyletěla noha a byl gól. Sudí na to koukal a nic… Na druhou stranu nevím, jestli to třeba nebyl náš hráč. Video jsem ještě neviděl.

A druhý gól? Ránu Veselého jste neviděl?
Přede mnou se asi tři hráči překřížili a on to trefil pod víko. Měl čas vystřelit. Štve mě to, ale myslím si, že žádný gól si nemůžu vyčítat. Nejdřív mě podkopli, druhý trefil perfektně a třetí jsem vůbec neviděl.

Na začátku zápasu jste měli čtyřminutovou přesilovku, Zlín nemohl chytit tempo. Neměl jste problém dostat se do zápasu?
Je pravda, že oni neměli vůbec nic, byli jsme lepší, ale nám tam nic nespadlo. Potom se do toho dostali, ale góly jsem nedostal proto, že bych byl vychladlý. Pořád jsem se udržoval v provozní teplotě.

Byla nevyužitá dlouhá přesilovka klíčovým faktorem vaší porážky?
I když to bylo na začátku, tak nás to ovlivnilo. V kabině jsme si kladli na srdce, že nutně musíme vstřelit první branku. Jenže jsme neměli moc střel. Je to škoda. Kdybychom dali gól, bylo by to úplně jiné.

Zato Zlín skóroval z nepříliš vyložených šancí.
Taky tam něco měli. Střelu po přihrávce zpoza branky, další pokusy od modré, jednu dorážku do prázdné branky, kdy jsem se ještě stihl přemístit. Ale extra šance to nebyly.

V sérii se protočili už čtyři brankáři. Byl jste překvapený nasazením zlínského Štůraly?
Je mi to jedno. Jen vím, že chytá v Šumperku, víc jsem to neřešil. To je jejich věc.