Šok. Překvapení. Nechápavé pohledy zainteresovaných, rozzlobení fanoušci. Takový dopad mělo finální rozhodnutí představenstva o změnách v prvoligovém Hradci Králové.

Jak tedy klubová generalita reagovala na neuspokojivou situaci A mužstva, které je po dvaatřiceti kolech na 8. místě tabulky?

Funkce asistenta trenéra zbavilo Davida Pospíšila a nahradilo ho Milošem Říhou mladším, dosavadním sportovním ředitelem mládeže a zároveň koučem juniorského týmu. Hlavní trenér Martin Hosták byl i nadále zahrnut důvěrou.

Další změna se udála v hráčském kádru. Ve funkci kapitána skončil zadák Martin Vágner, jehož vystřídal zkušený útočník Michal Mikeska.

Královští lvi od začátku sezony nenaplňují očekávají veřejnosti ani vedení. Po pár úvodních kolech se dokonce ocitli na posledním místě, v sezoně nevyhráli třikrát po sobě a momentálně, dvacet kol před koncem základní části, balancují na samé hraně postupu do play off. Před čtrnácti dny trpělivost přetekla a mužstvo i trenéři dostali ultimátum – ve čtyřech utkáních měli za povinnost získat osm bodů. Jenže vydřeli jen sedm… A proto došlo ke změnám.

V čem je tedy problém? Proč ty rozpaky? Všeobecně se očekávalo, že buď skončí Hosták i Pospíšil, nebo že se trenérský štáb rozšíří. Taková řešení by dávala smysl. Místo toho klub tři dny tajil výsledek jednání a pak přišel kontroverzní s výměnou asistentů. „Vyřešilo se to typicky hradecky. Toto řešení je tak zoufalý, že není sranda to veřejnosti normálně podat," píše na webu Deníku jeden ze čtenářů.

Co na to generální manažer Aleš Kmoníček, na kterém byl definitivní verdikt? „Představenstvo konstatovalo, že z důvodu nesplnění ultimáta dojde s okamžitou platností k uplatnění disciplinárního opatření, které bylo hráčům i trenérům stanoveno," uvádí v oficiálním stanovisku. Hokejisté přijdou po určitou dobu o dvacet procent platu. Nad dalšími akutně visí hrozba výměn.

„Nejsme spokojeni s výkony některých hráčů. Pokud to bude možné, pokusíme se je v rámci možností nahradit těmi, kteří budou chtít odevzdat pro náš klub maximum," dodává Kmoníček.

„Věříme, že učiněná opatření pomohou ke zlepšení herního projevu. Navíc dojde k trenérskému propojení juniorů a A týmu, což je jeden z dalších koncepčních kroků, které jsme si předsevzali. Sportovním cílem, o němž jsme na jednání představenstva hovořili, je umístění v základní části na čtvrtém až pátém místě," říká Martin Soukup, předseda představenstva.

Dnes lvi cestují do Olomouce, na led druhého týmu tabulky. Zahájí výstup z osmého místa a začnou naplňovat představy vedení?

Čtěte také:

Hosták: Není to šťastné rozhodnutí
Hradecký hokej: Vyjádřete svůj názor!
Poznámka Radka Špryňara: Proč? Chápeš to?