Zatímco v extraligových Pardubicích se již hokejisté pod novým trenérem Radimem Rulíkem sešli k úvodním „suchým“ tréninkům, na farmě Dynama, přesněji v podkrkonošském Vrchlabí, prozradilo vedení klubu úvodní změny v kádru.

Sportovní manažer Jiří Jakubec na úvod tiskové zprávy potvrdil, že plnou důvěru neztrácí realizační tým Stadionu, který v uplynulém náročném ročníku dovedl tým k záchraně Chance ligy a v klubu bude v čele s hlavním trenérem Tomášem Jirků v nové sezoně pokračovat.

Hlavní trenér: Tomáš Jirků. Asistenti trenéra: Jan Starý, Ján Bendík. Trenér brankářů: Martin Abrahám. Vedoucí mužstva: Ján Bendík. Kustod a masér: Michal Křelina

Majoritní vlastník pardubického hokejového klubu se nebojí nahlas promluvit o mistrovském titulu.
Dědek: Jen blázen by nechtěl ke sto letům titul. Udělat ho, tak jsme nesmrtelní

Naopak v hráčském kádru je změn dostatek a prozatím jsou jisté hlavně odchody. Leckoho možná nejvíc překvapí konec brankářské jedničky Jakuba Soukupa. Sedmadvacetiletý gólman ve Vrchlabí působil dlouhé čtyři sezony, nyní však u týmu končí stejně jako jeho parťák Oliver Štěpánek.

„Reagujeme tak na očekávaný přetlak v brance Pardubic. Nebylo to vůbec jednoduché rozhodnutí, protože Kuba pro náš tým odváděl po celé čtyři sezony skvělou a naprosto profesionální práci,“ zdůvodnil odchod velké opory mužstva Jakubec.

A kdo by tedy měl ve Vrchlabí zamířit mezi tři tyče? „Do příští sezony určitě počítáme s Vojtěchem Nečasem, který měl vynikající ročník v Hronově a měl by letos dostat více prostoru v Chance lize,“ prozradil Jiří Jakubec.

Ve Vrchlabí ale končí i další velká jména. V obraně klub dál nepočítá se zkušeným Tomášem Linhartem a jeho jmenovcem Kynčlem, končí i Ivan Lytvynov, Jan Oliva a Marek Voženílek.

HC Stadion naopak počítá dál s těmito beky: David Kajínek, Karel Nedbal, Tomáš Jelínek, David Sýkora a Jakub Kynčl. Dalším jménem, které doplní vrchlabské obranné řady je Tomáš Perička.

Mezi útočníky se na nové angažmá mohou těšit Martin Heřman, Michal Pochobradský, Lukáš Kučera i další dosavadní opora Pavel Mrňa.

Na Pavla Mrňu bylo vždy ve Vrchlabí spolehnutí.Na Pavla Mrňu bylo vždy ve Vrchlabí spolehnutí.Zdroj: Anton Martinec

„Pavel s námi prošel dvě krásné sezony ve ve druhé lize, postup do Chance ligy a v ní další dvě úspěšné sezony. Je velký bojovník a odvedl tu kus velké a dobré práce. Pavel vždy dokázal na hřiště přinést emoce a napětí. I jemu moc děkujeme za odvedené služby a přejeme mu hodně zdaru v dalším pokračování jeho kariéry,“ okomentoval dosavadní přínos bývalého hráče pražské Sparty Jakubec.

Pokračovat u týmu budou: Patrik Urban, Tomáš Kaut, Ondřej Chrtek, David Chalupa, Filip Moník, Michal Machač a Tomáš Zeman. V širším kádru se na svoji šanci těší kvarteto Radim Šlaicher, Samuel Duchan, Adam Jirků a Miroslav Rohlík.