„Rada rozhodla v tom smyslu, že ruší předchozí výběrové řízení na nového akcionáře. Nyní bude jednat s oběma zájemci,“ uvedl náměstek primátora Jan Mazuch z ODS.

O pardubický klub se tak dál zajímají Vladimír Pitter i Petr Dědek. „Nabídky byly naprosto odlišné, při nejlepší vůli by je nebylo možno porovnat. První nesplňovala náš cíl uzavřít vyváženou akcionářskou smlouvu, druhá, byť byla zajímavá, nesplnila podmínky zadávací dokumentace,“ doplnil náměstek Mazuch.

Řízení bylo zrušeno. „Myslím, že se to dalo očekávat. Bylo to asi nejlepší řešení, které mohla rada udělat. Jsme samozřejmě připraveni se o tom bavit dál,“ potvrdil podnikatel Dědek.

Jednání se zájemci povede desetičlenná komise, ve které jsou zastoupeny všechny zastupitelské kluby, Dynamo Fans i představenstvo klubu. Město zároveň připravuje vlastní stabilizační záměr pro případ, že by se jednání neúměrně protahovala, nebo se nevydařila. „Chtěli bychom každopádně zahájit jednání už příští týden, pokud to bude časově možné,“ řekl Mazuch.