V jeho druhém kole totiž na východ Čech zavítala Sparta Praha. Středočeši do té doby čekali celá dvě utkání na vstřelenou branku. Smůlu protrhl v 15. minutě zápasu proti Hradci Martin Ručinský, coby nejzářivější hvězda pražského klubu.

Sparta v utkání zvítězila 4:1, a to hlavně díky zvládnutým přesilovkám, které využila třikrát.

Za domácí kosmeticky upravil skóre rovněž v početní výhodě Hruška. „První třetina byla z naší strany dobrá. Určitě bychom podali lepší výkon, kdybychom neměli tolik vyloučených. Přesto byla na ledě vidět bojovnost. Myslím si, že ze tří odehraných zápasů byl tento náš nejlepší. Sparta je v sestavě, v jaké přijela, hodně silná. Pro nás splnilo utkání cíl, a to že si kluci dobře zabruslili proti kvalitnímu soupeři,“ uvedl krátce po zápase trenér hokejistů HC VCES Pavel Pazourek.

Utkání bylo plné osobních soubojů. Hlavní rozhodčí Polák v něm udělil sedmnáct menších a jeden vyšší trest.

O toto atraktivní střetnutí byl velký divácký zájem, a tak nebylo divu, že malá hala ČEZ Stadionu, ve které se utkání hrálo, byla zaplněná do posledního místa. Další zápas mají hradečtí hokejisté na programu v úterý, kdy v rámci třetího kola poháru zajíždějí na půdu nováčka extraligy do Mladé Boleslavi.