Lépe do čtvrtfinále play off vykročila pražská Sparta, která v úvodním duelu porazila na domácím ledě Hradec Králové 3:0. Pražané vstřelili dvě branky v přesilových hrách, třetí přidali v oslabení a v sérii vedou 1:0 na zápasy. Ve čtvrtek se v holešovické Tipsport areně hraje druhé utkání (od 18.30 hodin).

Mountfield hýřil před začátkem série optimismem. Víru ve vyřazení Sparty neskrýval prezident klubu Miroslav Schön ani brankář Ondřej Kacetl, který pro Deník prohlásil: „Možná se mi budete smát, ale já jsem přesvědčený, že Spartu vyřadíme."

Hradecký gólman i celý tým v úvodu středečního duelu opravdu působili koncentrovaně a domácí útok eliminovali.

Jenže pak Východočeši sami posadili Spartu do sedla.
V přesilovce Tomáš Pospíšil hrubkou v rozehrávce „namazal" puk  Robertu Saboličovi a Slovinec si už věděl s koncovkou rady. Hradečtí ve druhé třetině několikrát zle zatopili před domácí brankou. V polovině zápasu kotouč dokonce poskakoval po brankové čáře, než ho Pilař odpálil  pryč.

Poté však usedl na trestnou lavici Kudrna a ve 36. minutě sparťan Polášek nabídnutou početní výhodu využil – švihem propálil Kacetla.

Sparťané byli důraznější a drželi zápas pevně ve svých rukách. Navíc ve 48. minutě prokázal v přesilovce na brankovišti důraz Lukáš Cingel a třetím gólem rozhodl.

Sparta Praha - Mountfield HK 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Fakta – branky a nahrávky: 11. Sabolič, 36. Polášek (J. Hlinka, Réway), 48. Cingel (J. Hlinka). Rozhodčí: Hodek, Hradil – Jiří Svoboda, Lhotský. Vyloučení: 8:9. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 7724. Stav série: 1:0.
HC Sparta Praha: Novotný – Ďaloga, J. Mikuš, Pilař, Polášek, Piskáček,
Barinka – Kumstát, Pech, Rolinek – Réway, J. Hlinka, Buchtele – Sabolič, Cingel, Vondrka – Forman, Přibyl, Dvořáček. Trenéři: Jandač a Moták.
Mountfield Hradec Králové: Kacetl – Dietz, Vydarený, Čáp, Jank, Pláněk,
Vašíček – Kudrna, Mertl, Šimánek – Dej, T. Knotek, Pospíšil – Skokan, Kukumberg, Červený – Vantuch, Tvrdík, P. Beránek (43. Kopta). Trenéři: Draisaitl a Kučera.