Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Spící střelec se probral, Jarůšek vystřelil výhru v Jihlavě

Jihlava, Hradec Králové - Dosud střelecky mlčel. Přitom má velké ambice - a to až reprezentační. Hradecký útočník Richard Jarůšek se však trefil až ve 12. kole hokejové extraligy.

13.10.2017

Hokejista Richard Jarůšek.Foto: DENÍK/Michal Fanta

Jeho první zásah byl vskutku důležitý, Jarůšek jím v Jihlavě nasměroval Mountfield ke čtvrté výhře v řadě. Vousatý útočník navíc přidal ještě jednu branku a Východočeši nakonec vyhráli na Vysočině 2:0.

Dlouho se na stadionu slavné Dukly hrálo vyrovnané utkání. Až ve 29. minutě mohl premiérově v sezoně zvednout ruce nad hlavu Jarůšek. Šikovně se otočil a bekhendem pokořil gólmana Jakuba Škarka, český supertalent, prý nového Dominika Haška.

Tím však Jarůšek neskončil. Jeho druhá velká chvíle přišla tři minuty před koncem, kdy z levé strany propálil domácího gólmana. Hradec vedl 2:0 a Jarůšek chvíli poté mohl završit hattrick. Šanci neproměnil, což ale nevadilo.

Mountfield dovedl duel k vítězství. Vyhrál počtvrté za sebou, navíc gólman Patrik Rybár podruhé v řadě udržel čisté konto. V neděli čeká Rybára a spol. největší zápas sezony, koná se první východočeské derby. Do Hradce přijedou Pardubice.

Jihlava - Hradec Králové 0:2

Fakta – branky: 29. Jarůšek (Vydarený), 58. Jarůšek (Cingel, F. Pavlík). Rozhodčí: Hejduk, M. Sýkora – Brejcha, Pešek. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. Diváci: 5026. Třetiny: 0:0, 0:1, 0:1.
HC Dukla Jihlava: Škarek – De la Rose, Suchánek, Šidlík, J. Zdráhal, Bryhnisveen, Ulrych, Váňa – T. Kubalík, Skořepa, Jiránek – Čachotský, F. Seman, Rys – Žálčík, M. Hlinka, Anděl – Macík, R. Hubáček, Protasenja. Trenéři: Vlk a F. Zeman.
Mountfield HK: Rybár – Cibulskis, Gregorc, F. Pavlík, Graňák, Pláněk, Vydarený – Köhler, Dragoun, Šimánek – Jaroslav Bednář, Kukumberg, Cingel – Vopelka, Koukal, Červený – Jarůšek, Zigo, M. Látal. Trenéři: V. Sýkora, P. Hynek a T. Martinec.

Další výsledky – 12. kolo: Pardubice - Třinec 2:1, Vítkovice – Litvínov 7:3, Chomutov – Zlín 1:4, Plzeň – Liberec 5:1, Brno – Olomouc 5:0, Sparta – Mladá Boleslav 3:2.

Orchestr ze Střeziny se pustil do filmové hudby, pokřtí CD

Obrovskou historii má hornictví na Žacléřsku, uhlí se tam dolovalo 422 let.  Jeho dějiny popsal Jiří Mauer.
1 23

Z hornické bašty je skanzen

Anketa Deníku: Proč jdu letos volit?

Královéhradecký kraj - Zeptali jsme se: Jdete letos volit a proč?

Okresní fotbal: Střelci znovu pokořili stovku

Hradec Králové - Mistrovské fotbalové soutěže dospělých OFS Hradec Králové 2017/2018 pokračovaly o víkendu dalším kolem.

Střelec ohrozil maminku s kočárkem

Hradec Králové - Střelbou z airsoftové pistole ohrožoval lidi na ulici. V nebezpečí se ocitla i žena s dítětem. Policie střelce prověřuje i kvůli nedovolenému ozbrojování.