„Jak říkal už můj kolega Petr Svoboda na tiskové konferenci, chtěli jsme vyučovat hokej. Nehráli jsme, co od kluků chceme,“ divil se hlavní trenér.

Přesto dal svým hráčům v pondělí a úterý volno. Pravda, někteří se na ledě objevili, například Michal Dragoun, který se vrací po zdravotních trablech. Nebo oba brankáři, Brandon Maxwell s Jaroslavem Pavelkou.

Dnes dopoledne už se mančaft sejde (bez reprezentantů) kompletně. Jenže hlavním motivem příštích tří dnů nebude hokej. „Je potřeba vyčistit hlavy. V poslední době jsme pořád hráli a trénovali,“ řekl Martinec.

Proto s kolegy naplánoval na tyto dny, kdy je národní mužstvo na turnaji ve Švédsku, krátké soustředění. Čtvrtý tým nejvyšší soutěže stráví následující dny v horském městečku Mladé Buky. Návrat bude v pátek, kdy se v Hradci koná klubový ples. I ten bude součástí terapie po nepříjemnosti se Zlínem.

„Odpočineme si, pak potrénujeme a budeme se těšit na závěr sezony,“ kvitoval pauzu a nehokejový program obránce Tomáš Linhart.

Hokejová extraliga: Mountfield HK - PSG Berani Zlín.
Odchovanec se musí kousnout

Je pravda, že „potrénování“ chystají šéfové pořádné. I když nebude posilovna, led, nic takového.

„Chtěli bychom co nejvíce času strávit na běžkách,“ prozradil Martinec. První výlet na úzkých lyžích je naplánován na středu odpoledne, druhý na celý čtvrtek. „To, myslím si, dostanou kluci pořádně zabrat,“ usmál se trenér.

V případě, že by počasí bylo nepříznivé, je nachystána možná ještě krutější varianta výšlapů. „Máme připravené také sněžnice,“ řekl kouč.

Po pátečním plese se tým sejde v neděli na ledě. Ve středu ho pak čeká první duel čtyřzápasové venkovní série. Představí se na stadionu nevyzpytatelné Olomouce.

Na tři body do tabulky si Bydžovští budou muset počkat až do rozhodnutí disciplinární a sportovně-technické komise.
„Tohle si nemohu dovolit,“ kál se hříšník Gabriel