Ocenění nejlepších hradeckých sportovců za rok 2009 je za dveřmi. Prestižní akci si nenechá ujít ani zástupce jednoho z pořadatelů MARTIN SOUKUP , náměstek primátora města Hradce Králové pro oblast kultury, školství, zdravotnictví a sociální věci. „Zatím jsem nevynechal jediný ročník. Vždyť původní myšlenka oceňovat hradecké sportovce vzešla z naší sportovní komise,“ říká Soukup.

Na akci bude oceněno několik reprezentantů, mistrů republiky či dokonce mistrů světa. Bude podle vás plný sál? Zvlášť když je pro veřejnost vstup zdarma.
K mému údivu není plno nikdy. Osobně bych postupně upustil od volného vstupu. Jde o prestižní akci vynikajících hradeckých sportovců s kulturním programem, tak by pro každého hrdého Hradečáka mělo být ctí si na takové klání zakoupit vstupenku.

Večerem bude provázet sportovní moderátor TV Prima Radek Šilhan a v doprovodném programu vystoupí mimo jiné známí zpěváci David Deyl a Helena Zeťová. Zamlouvají se vám tyto osobnosti? Mohly by také nalákat lidi?
Každý rok se spolu s pořadateli snažíme akci nějak vylepšit a program zkvalitnit, ovšem to souvisí s mojí předchozí odpovědí. Osobně se mi oba interpreti líbí a určitě budou ozdobou večera.

V nominaci sportovců a kolektivů nefiguruje nikdo z fotbalového odvětví. Překvapuje vás to?
Po pravdě ani moc ne. Je to večer nejúspěšnějších sportovců a první ligu jsme ve fotbale v uplynulém roce nevyhráli…

Které individuální či týmové výkony hradeckých sportovců vás v uplynulém roce nejvíce potěšily? Co vás naopak zklamalo?
Vzhledem k tomu, kolik v Hradci máme špičkových týmů i jednotlivců – olympioniků, mistrů a vicemistrú světa a Evropy, je těžké někoho vyzdvihnout. Nesporným úspěchem je však například získání titulu vicemistrů v hokejbalové extralize. Dále to jsou dlouhodobě vynikající výsledky mladého automobilového závodníka Josefa Krále nebo počtvrté v řadě získání titulu SK Karate Spartak v lize.

Jakých sportovních událostí spjatých s Hradcem Králové byste se v brzké době rád dočkal?
Byl bych rád, kdyby se nám povedla naplnit strategie v hokeji i ve fotbale a oba hradecké týmy postoupily do nejvyšších soutěží. Hodně bych si zde přál i basketbalovou Mattoni NBL.

Můžete na závěr přiblížit spojení město a hradecký sport? Jak v současné době funguje?
Město má v současné době dva sportovní oddíly: FC Hradec Králové a HC VCES Hradec Králové, kde je jediným nebo majoritním akcionářem. Nejen tyto, ale i další sporty, tělovýchovné jednoty, oddíly a organizace podporujeme v rámci grantového sy〜stému, který jsme v minulých letech nastavili. Jedná se o příspěvky na volnočasové aktivity dětí a mládeže, příspěvky na sportovní činnost mládeže, příspěvky na vrcholový a výkonnostní sport a v neposlední řadě i příspěvky na rozvoj a údržbu sportovišť, které nejsou v majetku města. Když k tomu připočítáme vlastní investice města do hřišť a sportovišť, podporujeme sport a zdravý rozvoj Hradečanů částkou v řádu deseti milionů korun ročně.

Lístky do Filharmonie jsou k mání zdarma


Vyhlášení výsledků ankety „Nejúspěšnější sportovec města Hradce Králové za rok 2009“ se uskuteční zítra od 18 hodin v sále královéhradecké Filharmonie. Oceněno bude deset nejlepších jednotlivců, tři kolektivy, tři handicapovaní sportovci a jedna osobnost bude uvedena do Síně slávy. Všechny tyto kategorie budou vyhodnoceny na základě hlasování odborné komise složené ze zástupců pořadatelů ankety. Zároveň bude vyhlášen i vítěz ankety čtenářů Hradeckého deníku. Vstupné do Filharmonie je zdarma. Lístky jsou k vyzvednutí buď v budově ČSTV Hradec Králové (Habrmanova ul.) do zítřejšího poledne nebo před začátkem akce v místě konání. Deník vylosoval tři vítěze z řad hlasujících do čtenářské ankety (Radka Maňásková – HK; René Hatina – Libníkovice; Petra Mikulecká – HK). Ceny, které si může uvedená trojice vyzvednout, jsou připraveny ve vydavatelském domě Hradeckého deníku (Kladská ul.). René Hatina již tak učinil. (re)