Mountfield Hradec Králové

BRANKÁŘI - 8
Obavy, že Hradec bude mít v brance ztroskotance, co nechytne ani rýmu, vzaly záhy za své. Pavel Kantor stlačil průměr obdržených branek na  utkání pod číslici dvě (1,88). To je vizitka extratřídy. Je klidný, vyrovnaný, velké zápasy v dusné atmosféře zbožňuje. Zvládne derby? Jistojistě!

OBRANA - 9
Výstavní skříň Mountfieldu. Splň si vzadu povinnosti a když se ti bude otvírat prostor k útoku, neboj se a vyraž dopředu! Z přečíslení padá nejvíce branek! A funguje to náramně. Beci Hradce nasbírali dohromady už 37 kanadských bodů.  Jejich intuice v pravou chvíli podpořit ofenzivu je téměř dokonalá. Trio Vydarený, Mikuš, Ptáček má nadstandardní extraligové parametry. Moderní učivo pilně vstřebávají i mladíci Plášil s Pláňkem.

ÚTOK - 7
Jasně, mají daleko k tomu, aby sázeli v každém zápase pět branek. Ale… Elitní útok Kudrna – Mertl – Šimánek je druhou nejnebezpečnější řadou v extralize. Vyjma jednoho duelu, bodovali ve všech ostatních. Ruku k dílu umí přiložit i Lukáš Květoň, démon nastavovaných zápasů. A pozor je tu Rudolf Červený, nejméně doceňovaný útočník soutěže.

TRENÉR - 8
Do své kanceláře dorazí Peter Draisaitl ráno v sedm, své svěřence učí profesionalismu a disciplíně. Vyžaduje striktní pravidla, nejen po hráčích, ale i po členech realizačního týmu. Nikdo si nedovolí nic namítat. On je tady respektovaný šéf. Taktické poznatky přidává Jiří Kučera. Tahle dvojka, která v 90. letech soupeřila na mezinárodním kolbišti, je vyladěná na stejnou notu.

FAKTOR X
Fantastická kulisa. Řve celá tribuna, Hradec dáme góla… Tenhle nadmíru povedený chorál zná už každý. Celá hala se rázem chytá, někdo zpívá, další mlátí o sebe dlaněmi. Hala je ve varu. V takové kulise se hraje Hradci náramně. Vyprodaný stadion z hráčů vyplaví špičkovou kvalitu. Nikdo si nedovolí odfláknout jedno jediné střídání.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice

BRANKÁŘI - 6
Martin Růžička dovede odchytat parádní utkání, svůj tým drží nad vodou, ALE… Skvělý výkon dovede sám sestřelit minelou. Pardubice čekají jako na smilování, až si svoje černé chvilky odpustí, na začátku sezony byl bezchybný, takže to umí. Veterán Dušan Salfický je sázkou na jistotu, v jedenačtyřiceti podává stabilní výkony, nepodělá se. V derby dostane šanci nejspíš on.

OBRANA - 6
Chlapci mají silné paže a namakané bicepsy se jim poslední dobou docela daří prodávat. Píša, Vašíček, Kočí? Tohle je četa solidních čističů. Horší je to s podporou ofenzivy, od beků chybí častější střelba, markantní je to hlavně při přesilovkách.

ÚTOK - 5
Podle jmen senzační a dokonalý. Realita ale kulhá, vepředu vidíte spíš křeč, lehkost z prvních kol je v tahu. Nejlepšími útočníky jsou momentálně Lukáš Radil s Tomášem Noskem a Robertem Kousalem. Fajn, ale normální to není. Tým má táhnout hlavně střední generace a pardálové. Čeká se na velký příběh. A co třeba tenhle? V Petru Sýkorovi bouchnou při derby saze, čtyřmi góly zmasakruje Hradec a stane se nejlepším střelcem extraligy? Bylo by to potřeba. S ním se pak zvednou i ostatní.

TRENÉR - 7
Zdeněk Venera si prochází pekelně těžkým obdobím a ofenzivní formace mixuje jako o život. Pardubice úpí pod těžkou dekou porážek, týmu navíc chybí Radoslav Tybor, který dovedl svým pohybem oživit každý útok, do kterého nastoupil. Venera zatím nenašel ideální parťáky k Petru Sýkorovi. Co pokus číslo 10 s Josefem Marhou a Lukášem Endálem? Na konci utkání s Vítkovicemi to nevypadalo zle…

FAKTOR X
Až bude český národ v klinické smrti, má se otevřít Blaník a z něj vyjet rytíři, kteří všem nepřátelům napráskají. Pro Pardubice je takovým borcem Václav Benák. On zkrátka klíčové chvíle umí řešit. Rozhodl už minulé derby a takový scénář se klidně může opakovat znovu.