Obě krajské hokejové soutěže měly o víkendu na pořadu další zápasy. Dařilo se pouze novobydžovskému týmu, který doma porazil Nové Město nad Metují. Naopak třebechovická mužstva neuspěla.

Krajská liga

Stadion Nový Bydžov – TJ Spartak Nové Město nad Metují 4:2 (1:1, 2:0, 1:1). Branky a nahrávky Nového Bydžova: 17. Špaček, 38. Jebavý (Věchet), 40. Kubišta (Hlavatý), 59. Jebavý (Němec). Střely na branku: 35:26. Nový Bydžov: Krištof – Nedbal, Janata, Mádle, Pálek, Menyhárt, Šlejtr – Hlavatý, Kubišta, Kozák – Němec, Věchet, Jebavý – Udržal, Postolka, Špaček.

Petr Lechmann, vedoucí mužstva Nového Bydžova: „Tentokrát měli Novoměstští vstup do utkání podstatně aktivnější a důraznější. Hned v úvodu si vynutili napadáním přesilovku a tu dokázali v polovině 2. minuty využít. Nám se herně nedařilo a až vyrovnání Špačka v 17. minutě přineslo změnu k lepšímu. Zvýšeným důrazem a úsilím se nám podařilo ve druhé části dostat hosty pod tlak. Zásluhou gólmana Biegla byl soupeř neustále ve hře. Z této třetiny jsme vytěžili „jen" dva vstřelené góly Jebavým a Kubištou. Chyba naší druhé formace a z ní obdržená druhá branka dala hostům možnost se ještě jednou nadechnout. Konec utkání přinesl vlivem nervozity spoustu potyček a osobních soubojů, ale závěrečné slovo jsme z hole Jebavého měli my. Vítězství bylo důležité, stejně tak body, jelikož problémy se zakončováním vytvořených šancí nadále přetrvávají a některé porážky musíme přičíst na vrub této skutečnosti. Navíc vážné zranění Lukáše Murase v minulém týdnu nás citelně poznamenalo a tak nejlepší útočná formace krajské ligy se z tohoto důvodu rozpadla. Přejeme Lukášovi brzké a nekomplikované uzdravení a návrat na ledovou plochu. Ve středu nás čeká nelehký zápas v Jaroměři."

SK Třebechovice pod Orebem – HC Jičín 1:5 (0:2, 1:2, 0:1). Branky a nahrávky: 38. J. Drašnar – 6. Abel (Nový), 7. Hladík (Nový), 23. Vondráček (Abel), 29. Abel (Mizera), 51. Hladík (Klaban). Střely na branku: 42:33. Třebechovice p. O.: P. Lochman – Hornyš, Kostka, Seidl, Marša, Souček, Dittrich – J. Drašnar, Filip, Dostál – Bohdanecký, Smutný, Beránek – Šeda, Tuček, Klemenc – Stříteský.

Tomáš Luštinec, trenér Třebechovic pod Orebem: „Ač jsme hráče před zápasem upozorňovali, že nás určitě nečeká jednoduchý zápas a že se Jičín rozhodně sám neporazí, tak jsme se nevyhnuli podcenění a absolutně nám utekla první polovina zápasu. Částečné zlepšení výkonu přišlo v úvodu třetí třetiny, ale to už bylo pozdě na nějaké zdramatizování a po páté brance v naší síti bylo hotovo. Zkrátka na co jsme tentokrát šáhli, to nevyšlo – v útoku i v obraně. Soupeři gratulujeme k zisku bodů."

Krajská soutěž

Sokol Semechnice – SK Třebechovice pod Orebem B 4:1 (0:0, 2:1, 2:0). Branky a nahrávky: 23. Emmer, 31. Hetfleiš (Čapek), 48. Frýda (Steklík), 59. Frýda (Emmer) – 32. Erban (A. Lochman). Třebechovice p. O. B: Š. Kouba – Špička, Studnička, Libřický, Šoula, Pázler – A. Lochman, Erban, Pelcl – Vaniš st., Kouba, Pátek – Černý, Vaniš ml., Merka.

Jiří Tuček, trenér Třebechovic pod Orebem B: „Hra našeho týmu byla výrazně lepší než v předchozích utkáních. Samozřejmě chyby děláme, ale to udělali i hráči soupeře. Nicméně my jsme nedokázali ty jejich potrestat, kdežto oni naše ano. Co je ovšem obrovský problém, to jsou naše vyloučení. Dvanáct je prostě strašně moc. Hráči, kteří brání, jsou vyčerpaní a potom nám chybí síly k nějakému tlaku na soupeře. Toto si musí všichni hráči srovnat ve svých hlavách, neboť oslabují tým. Chce to začít hrát a ne sedět na trestné lavici."