Hokejový poctivák nasbíral na východě Čech postupně 14, 15, 34, 24 a 44 kanadských bodů a stal se jedním z lídrů týmu. Po posledním vydařeném ročníku zamířil do KHL do Slovanu Bratislava, odkud se přesunul do Švédska. Ani v těchto kvalitních soutěžích se neztratil, ba naopak. Rozhodl se však vrátit do Čech, a to na místo, kde se mu poslední roky líbilo a dařilo.

Na soupisce Mountfieldu HK se od startu letní přípravy nachází 17 útočníků. Tento počet se na kraji července rozrostl ještě o jedno jméno, které je v Hradci Králové vítané. Červený to pod Bílou věží dobře zná a bude chtít navázat na úspěšnou spolupráci. „Jednání trvala delší dobu, jelikož Ruda měl zájem pokračovat v zahraničí. Byli jsme spolu ale stále v kontaktu a jasně mu vysvětlili naši koncepci i sportovní cíle pro následující sezony, což bylo v jeho konečném rozhodování velmi důležité,“ prozrazuje generální manažer klubu Aleš Kmoníček.

Hráč se čtyřmi stovkami extraligových zápasů na svém kontě by měl patřit mezi tahouny mužstva. „V Rudovi získáváme kvalitní křídlo do elitní formace a hráče, který velmi dobře zná náš klub, zároveň známe my jeho. Jsem rád, že jsme v pátek dotáhli naši dohodu o vzájemné dlouhodobé spolupráci do zdárného konce, protože Ruda do Hradce prostě patří,“ těší Kmoníčka.

Z příchodu hráče číslo 65 zpět pod Bílou věž má radost také sportovní manažer Jaroslav Bednář. „Jsme nesmírně rádi, že se nám povedlo dotáhnout jednání do vítězného konce. Od Rudy si slibujeme zvýšení produktivity. Víme o jeho kvalitách a střele, kterou má jednu z nejlepších v lize. Počítáme s tím, že nám zkvalitní útok, zvedne produktivitu a hlavně bude jedním z lídrů v mužstvu. Jsme opravdu moc rádi, že ho v týmu máme,“ říká jeho bývalý spoluhráč.

A jak probíhala jednání z pohledu Rudolfa Červeného? „Jak na konci minulé sezony, tak v průběhu celé letní přípravy jsme byli s vedením klubu v kontaktu. Mluvil jsem jak s trenéry, tak Jardou Bednářem, pány Kmoníčkem i Schönem. Hradec hraje každý rok v popředí tabulky a víceméně všechny v organizaci Mountfieldu znám a vím, jaké jsou nastavené cíle a koncepce. Zároveň máme s manželkou dcerku a město se nám líbilo, byli jsme tady spokojení. To byly základní důvody, proč jsem se rozhodl pro návrat,“ prozrazuje.

Červený se v těchto dnech připravuje na nový ročník, po polovině července už se bude stejně jako ostatní hráči hlásit v ČPP Aréně. „Už se na kluky těším. S některými jsem byl v průběhu sezony v kontaktu, sledoval jsem výsledky, jak se mužstvu daří. A zahrát si znovu před hradeckými diváky bude skvělý pocit,“ vzkazuje navrátilec.