„Když jsem přišel, tak se prohrávalo, teď se nálada v kabině jednoznačně zlepšila. Vždycky je lepší vyhrávat, všichni doufáme, že to bude pokračovat,“ říká před pokračováním ligy hradecký tvrďák Patrik Marcel.

SILNÝ SOK NA ZAČÁTEK

Mounfield dokázal den před Silvestrem vyhrát za dva body v Litvínově, předtím se mu to povedlo i v Brně.„S výkony jsme asi spokojeni, ale samozřejmě to vždycky může být lepší. Stále je na čem pracovat. Mohli bychom ty prodloužení vyměnit za čisté tři body,“ má jasno Marcel.

Proti rozjetému Třinci však na svěřence trenéra Tomáše Martince nečeká nic jednoduchého. Oceláři z posledních pěti zápasů prohráli pouze s Kladnem a v extraligové tabulce jim patří výborné třetí místo za Pardubicemi a Vítkovicemi.

Přání pardubického kapitána pro rok 2023 je naprosto jasné. Uzdravit si koleno, naskočit zpět do ligy a zachránit v jeho milovaných Pardubicích nejvyšší fotbalovou soutěž.
Východočeští sportovci si mohli zahrát na pohádkového dědečka a plnit přání

„Dlouhodobě patří mezi nejlepší extraligové týmy. Bude to těžký zápas navíc po volnu, které jsme měli. Jejich čtyři pětky jsou nesmírně vyrovnané, proto mají takové výsledky,“ upozorňuje Marcel. Ten si volno na přelomu roku užíval doma. „Konec roku jsem trávil doma s rodinou v Litoměřicích. Byl jsem rád, že jsem s ní mohl být. První trénink po Novém roce byl klasický. Potrénovali jsme, poté jsme si ještě nechali upravit led a zkoušeli jsme přesilovky, abychom byli na utkání s Třincem připraveni,“ ujistil.

HECOVÁNÍ PROBĚHNE

Oba týmy se v letošní sezoně potkaly zatím pouze jednou. V druhé polovině listopadu se z jasné výhry 4:1 radovali Oceláři. Tehdy hradeckého gólmana Jana Růžičku překonal hned dvakrát Daniel Voženílek. A o šestadvacetiletém útočníkovi se rozmluvil i Marcel. „Chtěl bych ho vypíchnout. Dlouho jsme spolu hráli v Litoměřicích. Určitě tam mezi námi dojde k nějakému hecování. Kontaktuji ho už před zápasem a budu i na ledě,“ směje se.

Extraliga 33. kolo: HC Verva Litvínov - Mounfield HK 2:3 po prodloužení.
Hradec se s rokem 2022 rozloučil vítězně! Po dalším obratu vyzrál na Litvínov

Snad ještě větší strach musí soupeřům nahánět Voženílkův kolega z formace Martin Růžička. Zkušený forvard vládne statistikám nejvyšší soutěže, když už posbíral 37 kanadských bodů a v čele má solidní náskok. Východočeši naopak vsází na Jakuba Lva, jenž je nejproduktivnějším hráčem týmu s deseti brankami a šestnácti asistencemi.

„Jak jsme zakončili minulý rok, tak chceme vstoupit i do toho nového. Určitě se budeme snažit vyhrát ,“ uzavřel Marcel. Na své si rozhodně přijdou i diváci, protože půjde o souboj celků s aktuálně nejlepší formou.