Hokejový klub z východočeské metropole, ze kterého se před sezonou stali Královští lvi Hradec Králové, pořádal začátkem září nábor nových talentů.

Mezi rodiči a dětmi se dočkal obrovského ohlasu. Navzdory těžkým dobám, v nichž klub nemůže naplno využívat svůj stadion, se přihlásilo neuvěřitelných sto čtyřicet nejmenších nadějí!

„S ostatními trenéry jsme si dali za cíl, aby nám letos přišlo devadesát dětí. To jsme o velký kus překonali," pochvaluje si vedoucí náboru Miroslav Vybíral.

Číslo je obdivuhodné i ve srovnání s kluby, které hrají nejvyšší soutěž. „V extraligových městech se hlásí v porovnání s námi průměrně zhruba třetina dětí, v prvoligových ani to ne," doplňuje Vybíral.

Zájem hokejové veřejnosti navíc neutuchá, kurz zůstává otevřen i nadále. Kromě toho proběhne v říjnu také druhé kolo náborové akce.

Spor s firmou ABD Invest o využívání ledu naštěstí nemá na trénink základny vliv. Děti se na ledové ploše malé haly sešly poprvé 16. září a jejich první hokejové krůčky budou nadále probíhat každý čtvrtek a neděli. Hlásí se přitom jak chlapci, tak i děvčata, která se následně mohou zaměřit na krasobruslařskou přípravu.

Na každém tréninku se malým Královským lvům a lvicím věnují také hráči A týmu.

„Děti potřebují vzory. Je to pro ně obrovská motivace a radost, když si mohou zabruslit s hokejisty," potvrzuje šéf náboru.

Patronem kurzu bruslení je navíc Martin Hosták, trenér prvoligového mužstva dospělých a známá tvář z televizní obrazovky.

Pod Bílou věží se pamatuje nejen na ty nejmenší, ale i na jejich rodiče. Hradecký klub jim chce co nejvíce snížit finanční nároky, na což se Vybíral snaží upozornit: „Snažíme se půjčovat výstroj napříč celým klubem, rodičům vycházíme maximálně vstříc. Příspěvky ve výši 290 korun se navíc platí až od října, září mají všichni zdarma."

Náborovou akci si její vedoucí nemůže vynachválit. „Jsem rád, že se celá naše práce vyplatila. Nebylo jednoduché to zvládnout," poznamenal Miroslav Vybíral.

Informace o náboru najdou všichni zájemci na oficiálních stránkách klubu www.hchk.cz, odkud mohou také rovnou zaslat přihlášku. Z každého může být Královský lev!   (mv)