Běloruský forvard byl vyloučen v duelu Pardubice – Olomouc (5:2), když mu byl uložen větší trest na pět minut a osobní trest do konce utkání za zásah do hlavy nebo krku. Jenže disciplinární komise vynesla další a dost vysoký trest. Na sedm zápasů.

Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík ve svém rozhodnutí říká, že zákrok byl veden na protihráče, který nebyl v držení kotouče, mimo jeho zorný úhel a bez jakékoli snahy získat kotouč.

K zákroku došlo v 57. minutě, kdy Dynamo vedlo 4:2. Kosticyn se nejprve s Rutarem potkal mezi střídačkami, kde olomoucký obránce dohrál protihráče, kterého zasáhl rukavicemi v obličeji. O pár vteřin později pak došlo k posuzovanému střetu, kdy Kosticyn trefil ramenem Rutara.

Hokejová extraliga: HC Dynamo Pardubice - HC Olomouc.
Kosticyn zlomil Rutarovi nos, Fürst zuřil a nebral si servítky

„Hráč si byl dobře vědom zranitelného postavení protihráče, přesto vedl svůj zákrok velmi nebezpečným způsobem a neučinil nic, aby důsledky střetu minimalizoval a neohrozil protihráčovo zdraví. Naopak před střetem pro dosažení vyšší intenzity navýšil rychlost a zvedl rameno na úroveň hlavy protihráče, který v důsledku zásahu zápas nedohrál a podle zápisu o utkání při něm utrpěl poranění hlavy a nosu,“ řekl předseda disciplinární komise Ujčík.

Kosticyn přišel do Pardubic v průběhu ledna, aby posílil tým před závěrečnou fází sezony, V dresu Dynama zatím stihl odehrát jen čtyři zápasy, ve kterých si připsal čtyři gólové nahrávky. Nyní musí po verdiktu disciplinární komise sedm zápasů vynechat.

Andrej Kosticyn.
Velká jména v extralize. Přilákalo je Dynamo