Srážku těžkých vah vyhrál jasně na body forvard Mountfieldu, domácí bek zase přetáhl Podlešákovi dres přes hlavu.

Tak kdo byl vítěz?

„Vyhodnoťte si to sám," ušklíbl se hradecký obr.

O rohovnické vložce se nechtěl moc vybavovat. „Hlavně že jsme vyhráli. Bylo by nepříjemné prohrát dvakrát v řadě," přiznal po vítězství 5:2.

Vypadalo to ale, že na body jste bitku vyhrál, ne?
Nevím. On mi přetáhl přes hlavu dres, já jsem mu dal zase víc ran. Vyhodnoťte si to sám. Doma jsem se na to díval. Každý na to může mít jiný pohled.

Před brankou jste se s Kovářem dlouho drželi v klinči, už to vypadalo, že ze šarvátky sejde, ale pak začaly lítat pěsti. Co vás tak rozběsnilo?
Už v první třetině jsme se pošťuchovali, tohle byla dohra. Když jsme se chytili před bránou, už bylo jasné, že k něčemu dojde. Někdo dal první ránu a už to jelo.

Prali jste se dlouho, skoro minutu. Bylo to fyzicky stejně výživné jako třicetivteřinové střídání?
Spíš jako dvouminutové střídání. (směje se) Je to náročný, žádná legrace. Musíte to ustát, postupně fyzické síly ubývají. Člověk se ale pak vydýchá na trestné lavici.

To věřím, rozhodčí vám udělili dva klasické tresty plus další desetiminutový. Štěkali jste po sobě ještě na trestné lavici?
Už ne. Byla to férová bitka. Byli jsme si rovni. Vítkovice mají všechny beky urostlé, on z nich byl snad nejmenší. (zrovna okolo prochází masér Martin Kratochvíl) Jo, a napište tam, že poutka od masérů stojí za hov…  Jinak by mě nikdy dres nesundal.

Ve Vítkovicích jste si zase ochočili vítěznou vlnu. Byl to pro vás důležitý zápas po nedělní porážce od Sparty?
Určitě. V neděli se nám to moc nepovedlo. Jak herně, tak výsledkově. Nechtěli jsme prohrát druhý zápas v řadě. V téhle fázi sezony je lepší, když posbíráte co nejvíc bodů a pak z toho žijete. Na konci pak může každý bod chybět. V tomhle ohledu je to moc dobré.

Neměli jste pochybnosti, zda vás vysoká porážka se Spartou nepoznamená?
Ne. Šlo o to, abychom dvakrát v řadě neprohráli. Pak to máte před třetím zápasem v hlavě. Navíc jedeme do Třince, nebyla by to příjemná situace.

Ale vy jste vyhráli. Čím jste Vítkovice přehráli?
Byli jsme na ně výborně připravení a šance jsme dokázali proměnit. A Pavel Kantor nás neskutečně podržel.

Po dvou zápasech se zase vrátil do branky. Cítili jste se s ním v zádech jistější?
Máme dva výborné brankáře. I Káca (Ondřej Kacetl) dokázal, že dovede zachytat. Hodně také záleží na tom, jak jim pomůžeme.

Sedm zápasů jste pauzíroval kvůli zranění. Poprvé jste hrál proti Spartě. Jaké to bylo naskočit do týmu, který tak šlape?
Lehčí, než kdyby tomu bylo naopak. Mnohem těžší ale bylo zvyknout si na tempo hry. Se Spartou bylo veliký, plíce jsem lovil někde mezi nohama. (směje se) Ve Vítkovicích už to bylo lepší.