Stylově se navlékl do hradeckého dresu a pak trpělivě odpovídal na dotazy.

Novým generálním manažerem prvoligového klubu HC VCES Hradec Králové se ve středu stal Aleš Kmoníček, bývalý sportovní ředitel padlého HC Vrchlabí.

Deník jako první horkou novinu přinesl už v předchozích dnech. Ve středu zpráva dostala jen oficiální razítko.

Úřad generálního manažera po Romanu Višňákovi přebírá muž, který se ve sportovní branži pohybuje již sedmnáct let. Zkraje nového milénia byl generálním ředitelem fotbalových Pardubic, působil i v pozici hráčského agenta.

„Je to pro mě obrovská výzva. Na novou práci se moc těším. Prvním mým úkolem bude sestavit konkurenceschopný kádr, který bude mít za cíl dostat se do play off,“ byla první slova nového šéfa klubu.

Hokejový Hradec Králové vstupuje do nové éry. V organizaci došlo k převratným změnám. Nejde jen o post generálního manažera. Novou tvář dostalo také představenstvo, kde jsou mezi devíti členy také odchovanci hradeckého hokeje – Martin Hosták a Jan Hrdina. Prvně jmenovaný bude mít ve své gesci marketing a komunikaci. Konkrétní role Hrdiny, kdysi dvorního centra ikony českého hokeje Jaromíra Jágra, bude známa do konce května. „V Hradci jsem hokejově vyrostl a svoje zkušenosti chci vrátit,“ uvedl Hrdina.

Hrozba prázdné klubové kasy je také zažehnána. Hradec dokonce bude mít o něco málo vyšší rozpočet než v minulém ročníku, kdy hospodařil se sumou lehce převyšující dvacet milionů.

Důvod navýšení? Dohoda s významnými dlouholetými partnery VCES a.s a ČEZ. A také samozřejmě příchod podnikatele Petra Dědka, jenž ještě v minulé sezoně štědře dotoval prvoligové Vrchlabí. „Za sedm let ve Vrchlabí je za mnou vidět kus práce. Chci se aktivně podílet na vedení a rozvoji klubu. A sen? Vyhrát s Hradcem první ligu. Nikdy jsem nechtěl hrát druhé housle, což platí stále.“

Přesto jedna zlá novinka pro hradecké fanoušky – odchází kapitán a stěžejní postava Jaroslav Roubík, který dostal lukrativní nabídku z Ústí nad Labem i bohatého Chomutova. „Bohužel na trhu není hráč Jardových kvalit. Nahradit ho bude složité,“ svraštil čelo Kmoníček, který v nejbližších dnech rozjede kolotoč jednání s jednotlivými hokejisty. Hlavním trenérem zůstává Jiří Mička. Post asistenta bude obsazen do začátku letní přípravy.