Dvě třetiny zářil, Plzeňským chytil i nemožné. Ale pak už to i na něho bylo moc. V závěrečné třetině dostal Adam Svoboda (37) čtyři góly, jeden navrch při power play. „Prostě to tam napadalo," říkal po debaklu 2:6 rekordman mezi extraligovými brankáři v počtu vítězství v základní části.

To 254. v neděli nepřidal. Bylo k němu daleko. „Věšet se z toho nebudeme," odmítl pád do deprese.

Souhlasíte, že zápas rozhodly dva slepené góly v úvodu třetí třetiny?
Jistě, to rozhodlo. Byly to šťastné branky. Jeden vlastňák, pak to tečoval. Možná jsem měl jít dolů, ale to máte těžké. Kdybych šel dolů, mohlo se to odrazit nahoru do víka. Od začátku, od první třetiny nám oproti předchozím domácím zápasům chyběla jiskra. Hlad. Dneska to tam nebylo. Byli jsme utrápený, ale i takové zápasy jsou. Plzeň byla jednoznačně lepší a zaslouženě vyhrála.

Čtyřicet minut byl k vidění celkem vyrovnaný zápas. Co se stane s týmem, když zničehonic dvakrát inkasuje a zápas mu začne protékat mezi prsty?
Osobně se snažím soustředit na věci příští. Nebabrat se v tom, že jsem dostal gól nebo góly. Je jasné, že to nikoho nepovzbudí. Dostat dva slepence… Prostě to tam napadalo. Jak říkám: chyběla nám lehkost, hlad, Plzeň hrála výborně a do ničeho nás nepustila.

První branku vám ze sólového úniku vstřelil teprve dvacetiletý útočník Richard Kristl, který se většinou prohání v dresu druholigových Klatov.
Myslel jsem, že se nepodělá a něco zkusí. On se podělal a vystřelil, což jsem nečekal. Je vidět, že ještě není hokejista. (usmívá se)

Vezmete si z vysoké porážky 2:6 nějaké ponaučení?
Kolikáté je kolo? Sedmé? Osmé? Víte co, poučení, nepoučení… Takové zápasy jsou. Dějí se všude, ve všech sportech. Nám to prostě vůbec nesedlo. Kdybychom se z toho měli věšet, tak se z toho nevyhrabeme. Zaplaťpánbůh, že jsme porazili velmi silný Třinec, teď nám body vzala Plzeň. Tři domácí zápasy jsou vždy ošemetné. Chtěli jsme vyhrát i potřetí, ale i když chcete, tak to někdy nejde.

Je dobře, že jste zase spadli na zadek? Porazili jste Brno i Třinec. Všechno vypadalo až moc idylicky…
Víš co, Plzeň hrála vážně dobře. Měla víc ze hry, byla víc na puku a já bych se pomiliónté opakoval: nám chyběla jiskra a lehkost. Ale tragédii z toho dělat nebudeme.

Stále dostáváte celkem dost gólů. Ukazuje to na rezervy v obraně?
To není o obraně. Na ledě je přede mnou pět hráčů. Předtím jsme tolik gólů nedostávali, nebo aspoň v těch posledních zápasech. Plzeň nás prostě přejela, dala góly na začátku třetí třetiny a pak se to už sypalo. Z toho se dá těžko zvednout. Takový zápas byl. Už je to pryč.

Čtyřikrát za sebou jste stál v brance. Jak tuhle minisérii hodnotíte?
Každého zápasu si vážím. Myslím, že ani proti Plzni to nebylo úplně nejhorší. Bohužel ta šestka tam svítí a uvidíme, co bude dál. Do pátku je dlouhá doba.

Co říkáte na fanoušky? Za stavu 2:6 stáli a tleskali…
Parádní. Myslím, že dokázali ocenit naši snahu, že jsme i za nepříznivého stavu nic nezabalili. Hradecký fanoušek je chápavý. Ví, že každý den není posvícení.