Skóre středečního duelu otevřel MARTIN TÁBORSKÝ. Trefil se ve druhém utkání po sobě, což pro něj znamenalo první dvě branky v letošním prvoligovém ročníku. Zkušený hradecký obránce se totiž v průběhu sezony potýkal se zraněním.

Hokejisté HC VCES za sebou mají dva duely na cizím ledě. V obou dokázali zvítězit. Dle slov Martina Táborského panuje s celkovým ziskem pěti bodů oprávněná spokojenost.

V Mostě jste získali dva body. Ale předpokládám, že převládá spíš zklamání z nešťastného závěru, je to tak?
Samozřejmě. To by se stávat nemělo. Ale takový už je prostě hokej. Pro nás z toho plyne jedině poučení do dalších zápasů.

Přitom středeční utkání jste měli dobře rozehrané. Vedli jste 2:0, ovšem potom jste soupeři dovolili výsledek otočit. Co se stalo?
To je taková naše bolest. Dostaneme se do vedení a potom přijdou vyloučení po zbytečných faulech v útočném pásmu. Most toho využil tuším hned třikrát a výsledek otočil.

Přesně tak. Třikrát jste inkasovali v oslabení. To by se asi stávat nemělo…
Určitě nemělo. Ale na druhou stranu jsme v některých jiných zápasech odehráli oslabení perfektně. Třeba v pondělí v Berouně, kde jsme hráli dokonce dvakrát ve třech. Ale stane se, že to tam občas párkrát spadne. V pěti jsme schopni soupeře přehrávat. Sil je totiž málo a my nemáme tolik silný kádr.

Ze dvou venkovních zápasů jste vytěžili pět bodů. S tím musíte být spokojeni, že?
Samozřejmě. Kdyby nám před tím někdo řekl, že uhrajeme pět bodů, asi bychom to považovali za nesmysl. Navíc jsme hráli s mužstvy, která potřebují každý bod.

Na druhou stranu: tři poslední zápasy venku a tři výhry, tři domácí zápasy a tři porážky. Čím si to vysvětlit?
Je to tím, že doma se snažíme hrát otevřený hokej. Lidé jsou zvyklí na to, že se vede, ale jakmile tomu tak není, obrátí se proti nám. Potom se nepovede jedna přihrávka a člověk si vyslechne spoustu nadávek nebo pískot. Potřebovali bychom větší podporu, abychom se uklidnili. Uděláme všechno pro to, abychom napravili nepovedené domácí zápasy.

V každém z uplynulých venkovních zápasů jste skóroval. Navíc to byly vaše první dvě branky v této sezoně. Jistě jste za ně rád, je to tak?
Jasně. Delší dobu jsem byl zraněný a potom to dlouho trvá, než se do toho člověk zase dostane. Jsem obránce, tak spíš podporuji útočníky nějakou dobrou přihrávkou. Ale jsem za ty góly hrozně rád a budu se snažit ještě nějaké přidat.

V sobotu hostíte Havířov. Hlavním cílem jistě bude udobřit si vlastní fanoušky. Přesto, co lze od tohoto utkání očekávat?
S Havířovem máme poměrně dobrou bilanci. Jenže teď tam vyměnili trenéra, a hráči se jistě budou chtít ukázat. Havířov navíc není v dobré pozici a jistě bude chtít získat každý bod, aby se dostal na osmé místo zaručující výhodnější pozici pro předkolo play off. Čeká nás těžký zápas. Ale v téhle lize je hratelný leckterý soupeř. Když nebudeme příliš často vylučovaní, můžeme přehrát každého.