„Máme před sebou tři vrcholy sezony. Chceme si opět zajistit přímý postup do čtvrtfinále. Čeká nás Spengler Cup. Potom přijde poslední vrchol, a to bude play off. Mým přáním by bylo, abychom se konečně probojovali do semifinále," řekl před sezonou prezident klubu Miroslav Schön.

Play off je daleko, ale úspěch v základní části je rozhodně aktuálním tématem. Navíc ho velmi výrazně ovlivňuje účast na superprestižním Spengler Cupu, který se koná v Davosu na sklonku roku.

Právě kvůli němu je totiž Hradec mužstvem s nejvyšším počtem odehraných utkání v celé extralize. 
V tuto chvíli jich má za sebou pětadvacet, získal v nich osmatřicet bodů.

Elitní čtyřka se zdá být nyní nedostižná - čtvrtý Litvínov má sice jen o jeden odehraný zápas méně, ale luxusní náskok osmi bodů. Třetí Brno je na tom ještě výrazně lépe: Má plus devět bodů a tři duely k dobru.

Proto se Mountfield musí dívat pod sebe.

„Extraliga bude velmi vyrovnaná," odhadoval už před vstupem do nejvyšší soutěže trenér Václav Sýkora. To se nyní potvrzuje.

Týmy od pátého do devátého místa dělí pouhých šest bodů. Výsadní postavení Hradce v této společnosti však způsobuje již zmíněný fakt vyššího počtu utkání.

Proto je před týmem nyní důležitá série. Mezi Vánoci a Novým rokem, kdy budou jeho konkurenti sbírat body, on bude hrát v Davosu…

Proto bude nyní důležité uspět a zvládnout šílené tempo. Hradec čeká sedm zápasů za sedmnáct dnů. Pak přijde reprezentační přestávka a 22. prosince třetí derby sezony s Pardubicemi.