Šest zápasů a konec. Radek Smoleňák pomohl hokejovému Hradci, ale stačilo. Matador odchází do Švýcarska, jak mu umožnila smlouva.

„Takhle to bylo předem domluvené,“ řekl novinářům po nedělním prohraném (1:2) duelu v Litvínově, kde nastoupil naposledy.

„Určitě jsem si to představoval, že odejdu jako permanentní vítěz. Kluci hrajou výborně, mají to skvěle nastartované. Takže si myslím, že jedna prohra je nepoloží,“ okomentoval duelo první místo.

On sám se nyní předvede v soutěži, již ještě nehrál. Přitom má za sebou mnohé - Kanadu, USA, Finsko, Rusko, Švédsko, Chorvatsko, Slovensko. „Už mi chybí jenom Kamerun a Zimbabwe,“ smál se.

Teď ho čeká boj o play off. Jeho nový klub Rapperswil je poslední. „Hokej je vrtkavý. Tým může chytit lauf,“ věří v úspěch.

Liga mistrů: Bez Koukala a Graňáka
Souboj se špičkovým finským týmem čeká dnes hradecké hokejisty. V pátém duelu Ligy mistrů se představí na ledě Kärpätu Oulu. Pokud Mountfield nevyhraje, jeho naděje na postup ze základní skupiny evropské soutěže se rozplyne.

Hradec nenastoupí v plné sestavě. Do Finska neodletěl například kapitán Petr Koukal či zkušený obránce Dominik Graňák. „Chtěli jsme jet v co nejlepším složení, ale zdravotní stav nám to nedovolí,“ řekl trenér Tomáš Martinec.