Tak, a je to! Hokejista Bedřich Köhler smazal ošklivou nulu v kolonce vstřelených branek. V šestém zápase sezony se od jeho brusle odrazila pecka Karla Pilaře a zaplula za brněnského  Marka Čiliaka. Štastná trefa, která pomohla k vítězství 3:1. „Já ale jiné góly nedávám," směje se útočník hradeckého Mountfieldu.

Proti Brnu jste zvládli skvěle první třetinu, po níž jste vedli 2:0. Byla to nejlepší třetina dosavadní sezony?
To nevím, ale je fakt, že start nám vyšel, což nám ohromně pomohlo. První třetinu jsme zvládli velice dobře. Už na Spartě jsme chtěli hrát trochu tvrdší hokej a fyzickou hrou víc ubírat síly obráncům soupeře.

Vy jste tomu napomohl brankou v přesilovce 5 na 3…
Nechci to zakřiknout, ale letos nám zatím 5 na 3 pokaždé vyšlo. Karel Pilař vystřelil a říkal mi, že mi to lízlo nohu a kotouč změnil směr.

Takže šťastný první gól…
Tak já jiné než šťastné góly nedávám. To jsou přesně moje góly. Jsem rád, že mám čekání na první branku za sebou. Vnímal jsem, že na gól čekám, ale na druhou stranu jsem sám sebe netlačil do kouta. Člověk chce hlavně pomoct týmu i jiným způsobem. I když to třeba kolikrát není tolik vidět.

Cítili jste, že po dvou porážkách je potřeba zabrat?
Ano. Ale po Spartě jsme byli pozitivně naladění. Sice jsme prohráli na nájezdy, ale výkon byl úplně jiný než předtím v Liberci. Cítili jsme, že jsme na správné cestě.

Na Spartě jste hráli snad poprvé v sezoně dobře dozadu. I porážka vám tedy pomohla?
Někdy prohrajete i po dobrém výkonu, ale pro nás bylo podstatné, že spoustu věcí jsme zlepšili a změnili.

Co konkrétně? Třeba disciplínu?
Po Liberci jsme byli nejvylučovanějším týmem soutěže! To mluvilo za vše. Čísla neokecáte. Na Spartě jsme šli ven třikrát, s Brnem čtyřikrát. To je výrazné zlepšení.

Se silnými celky – Spartou a s Brnem – jste posbírali solidní čtyři body. Jste spokojení?
Nechci nikomu ubírat, ale extraliga je na začátku strašně vyrovnaná. Ale máte pravdu, měli jsme těžké soupeře a čtyři body bychom před víkendem brali. Vzhledem k vývoji zápasu na Spartě (Mountfield třikrát vedl – pozn. aut.) je škoda, že jsme nepřivezli třeba ještě o bod víc. Byli bychom spokojenější.