HRADEC KRÁLOVÉ - Porazili Spartu a tím si notně vylepšili renomé v Tipsport Hockey Cupu. „Hráli jsme výborně a zaslouženě vyhráli,“ pochvaloval si po vítězství 6:4 nad Ručínským a spol. trenér hradeckých hokejistů JIŘÍ MIČKA. Přesto Východočeši do dalších bojů v letním poháru nepostoupili. Do semifinále se procpal právě tým z Holešovic

Převládají v hodnocení pohárových vystoupení pozitiva?
Spíše ano. Hradečtí fanoušci viděli dva kvalitní kluby – Spartu a Budějovice. Myslím si, že ani v jednom utkání jsme vyloženě nepropadli. Hodnotil bych to velice dobře.

V úterý jste porazili Spartu Praha. Hodně vás výsledek potěšil?
Samozřejmě. I když Spartě ještě chybělo dost hráčů, tak přesto měla silnou sestavu. To nic nemění na tom, že kluci hráli opravdu výborně a zaslouženě vyhráli. Ale furt je to jen příprava. Je hezké porazit Spartu, ale nic to neznamená.

Excelovala první řada Berger – Roubík – Moskal. Může nové složení elitní řady vydržet až do začátku soutěže, nebo spíš vrátíte k osvědčené variantě s Fořtem a Kadlecem?
Pořád zkoušíme, variant je několik. Do dvanáctého září je daleko. Ještě může kdokoliv vypadnout. Už to v hlavě trochu máme, ale ještě bych nepředbíhal.

Zhruba před třemi týdny jste v rozhovoru pro Deník říkal, že mužstvo ještě nemá svoji tvář. Už ji nachází?
Po zeštíhlení kádru jsme přestali trénovat na dvě party. K dispozici máme momentálně pět pětek. Mužstvo už opravdu dostává svoji tvář. Do prvního mistráku musíme všechno vyladit. Chceme mít sílu.

Nepostrádáte jí v obraně?
Stále to dáváme dohromady. Je pravdou, že bych byl rád, kdyby ještě jeden kvalitní obránce mohl přijít.

Po odchodu Vladislava Koutského se o pozici jedničky poperou Luňák s Jágrem. Jaste spokojený s jejich výkony?
Ještě bych tam připojil Tomáše Alexu, který také chytá velice dobře. O jedničce jasno nemáme.

RADEK ŠPRYŇAR

close zoom_in VRCHLABÍ - Už to vypadalo, že jejich letošní vystoupení v letní pohárové soutěži dopadne neslavně. Tři porážky a jen jedna vstřelená branka proti jedenácti inkasovaným. To byla vizitka hokejistů HC Vrchlabí po bitvách s Kladnem, Pardubicemi a Jihlavou.

„Bylo to dané tím, že jsme v přípravě zkoušeli hrozně moc hráčů a neměli jsme tak silný tým, jako jsme měli loni,“ vysvětloval vrchlabský trenér Vladimír Jeřábek, proč horalé ve zmíněných soubojích nedokázali výrazněji prorazit.

Úterní vítězství s pražskou Slavií (4:3 v prodloužení) však stejně jako před rokem nakonec zvedlo náladu v krkonošském táboře.

„Nechci říct, že výsledek nás úplně nezajímá, porazit Slavii je samozřejmě hezké. Já si však více cením nasazení a přístupu hráčů,“ pochvaloval si Jeřábek, že na rozdíl od duelu s Pardubicemi jeho svěřenci hráli od začátku zodpovědně a bez ostychu.

„Hodně nám pomohlo i to, že se někteří hráči vrátili do základní sestavy. Náš výkon se zvedl,“ poukázal na návrat Gengela a Becka z marodky. „Nechtěli jsme je nechat hrát se zraněními, protože stejně víme, co od nich můžeme očekávat. My jsme potřebovali vidět hráče, kteří to mají na hraně a budeme se u nich rozhodovat, jestli u nás zůstanou,“ odkryl Vladimír Jeřábek krédo přípravy proti extraligovým soupeřům a s lehkým úsměvem dodal, že už před Tisport Hockey Cupem tvrdil, že Vrchlabští skupinu C určitě nevyhrají. Se dvěma body a skóre 5:14 obsadili poslední páté místo.

O tom, kteří ze zkoušených hráčů si svými výkony řekli o místo v sestavě Vrchlabí, zatím Vladimír Jeřábek konkrétně mluvit nechtěl. „ Bude záležet na tom, jaký kádr se rozhodneme držet. Ale nehledejte v tom nic velkého.“ uvedl s tím, že změn moc nebude.

Ve čtvrtek hrají vrchlabští hokejisté od 18 hodin v Chrudimi a právě po tomto zápase by mělo být jasno, kdo zůstane a kdo prvoligový klub opustí.

MICHAL BOGÁŇ