„Minule jsme doma prohráli, ale diváci nám po zápase tleskali. Teď bych se jim chtěl omluvit. Vůbec nevím, co bych k tomu řekl. Nebojovali jsme, byli jsme jak leklé ryby. Tohle jsem ještě v životě nezažil," mrzel mizerný výkon hradeckého trenéra Jiřího Kučeru.

Na hráče byl pořádně nabroušený: „Takhle se o play off  nebojuje. Absolutně nemám slov."

Po čtrnácti minutách prohrávali Královští lvi 0:3, po druhé třetině bylo vymalováno, Třebíč vedla 5:0. „Měli jsme výborný začátek podpořený skvělým pohybem. Bylo vidět, že nám to lepí. Důkazem byly dvě parádně sehrané přesilovky," spokojeně vykládal třebíčský kouč Kamil Pokorný.

Hradec měl ideální šanci odstřihnout deváté Benátky nad Jizerou od první osmičky, místo toho je nechal ve hře. Na Východočechy nyní ztrácejí pouhé dva body. „Kdyby se jednalo o jednoho nebo dva hráče, ale tady se jednalo o tři čtvrtě mužstva. Jako by je to snad ani nezajímalo. Já vážně nevím. Dovedu pochopit, že se nedaří, ale musí se k tomu přistoupit s nasazením, maximální bojovností. Ale to v našem případě nebylo," nepřestával nad příšerným výkonem svého celku kroutit hlavou Jiří Kučera.

Dva zásahy Haluzy s Říhou na konečných 2:5 už neřešily vůbec nic. „Chtěli jsme dohrát zápas v klidu, ale došlo k útlumu koncentrace a domácí snížili. Náš výkon to ale neznehodnotilo, odehráli jsme vynikající utkání," rozplýval se Pokorný.

Hradecký trenér Kučera měl logicky úplně jiné myšlenkové pochody: „Na příštím tréninku si pořádně zabruslíme, to vím určitě."