Lvi o svém zaslouženém vítězství proti Litvínovu rozhodli už během první třetiny. V ní se dostali do dvoubrankového vedení. Ve zbytku zápasu zavřeli vzadu vrátka a Vervě se nedovolili ani přiblížit.

„Dali jsme dva rychlé góly a poté jsme si to hlídali. Do obrany jsme odehráli velmi dobrý zápas,“ poznamenal hradecký útočník Radovan Pavlík, který dal úvodní branku utkání, ta se nakonec ukázala jako vítězná.

Extraliga - 46. kolo: Mountfield Hradec Králové - HC Verva Litvínov.
Hradec potvrdil nejlepší extraligovou formu, Litvínovu nedovolil ani branku

Klíčovým momentem duelu byla ubráněná pětiminutová přesilovka Chemiků na konci druhé třetiny. „Řekli jsme si, že nás to bude stát extrémně mnoho sil, ale že když to zvládneme, tak oni spadnou,“ těšilo Pavlíka, jenž patří do speciální formace na oslabení.

Skvělou formu znovu potvrdil finský fantom v brance Hradce Henri Kiviaho, který vychytal šestou nulu v sezoně a dotáhl se na Jakuba Kováře ze Sparty. „Samozřejmě jsme rádi, že tu branku zabetonuje a nedostává góly,“ pochvaluje si Pavlík.

Extraliga - dohrávka 8. kola: Mountfield Hradec Králové - HC Oceláři TřinecHradec se představí v Třinci. Zdroj: Stanislav Souček/Mountfield HK

Teď čeká na svěřence trenéra Tomáše Martince další nesmírně náročný duel. Podruhé během jednoho týdne vyzvou třinecké Oceláře. V pondělí je doma 4:3 porazili, teď se bude hrát na ledě soupeře. „Bude to vyhecovaný duel o šest bodů. Chceme je porazit u nich a zůstat v tabulce tam, kde jsme,“ věří hradecký rychlík a dodává: „Ani v mládeži se mi ve Werk aréně nehrálo dobře. Doufám, že to změním a bude se nám tam dařit.“