Debakl 1:6 si odvezli třebechovičtí hokejisté z Jičína. Třetí utkání finálové série krajské ligy na ledě vítěze základního části vůbec nezvládli a v pátek večer budou doma ve čtvrtém utkání odvracet mečbol soupeře, který v sérii hrané na tři vítězství vede 2:1 na zápasy.

Dobojováno je už v sérii o třetí příčku. Bydžovští hráči na svém stadionu nedokázali oplatit Jaroměři porážku z úvodního střetnutí na jejím ledě a v odvetě padli 3:4 v prodloužení. Tato série se hrála pouze na dvě vítězství, tudíž ze třetího místa se mohli radovat jaroměřští hokejisté. Bydžovský tým obsadil v konečném účtování soutěže čtvrtou pozici.

Krajská liga - finále play off

3. zápas: HC Jičín – SK Třebechovice pod Orebem 6:1 (2:0, 2:0, 2:1). Branky a asistence: 9. Kollman (Průšek, Pletka), 10. Borovec (Sedmík), 27. Pletka (TS), 40. Vajsejtl (Brzák), 41. Brzák (Vajsejtl), 50. Vajsejtl (Žalud) – 42. D. Klemenc (Wolf). Střely na branku: 37:33. Třebechovice: Petrů (31. P. Lochman) – Seidl, Kostka, Souček, Marša, Hornyš, Hendrich – Bartoň, Hubáček, Beránek – Wolf, T. Drašnar, D. Klemenc – J. Drašnar, Matouš, Šeda – Dittrich. Stav série: 2:1.

Martin Klemenc, trenér Třebechovic: „Bohužel se nám nepovedlo naplnit předzápasové představy o tom, co jsme chtěli hrát. V podstatě se rozhodlo již v úvodní třetině, jakmile jsme inkasovali první dvě slepené branky. Domácím to zvedlo sebevědomí a pak hráli zkušeně. Šance jsme si vypracovali, ale když je neproměníme, tak nás to sráží. S koncovkou se potýkáme celou sezonu. Na druhou stranu je to jen jedno utkání a je jedno, jestli prohrajeme o gól nebo 0:6. V pátek doma musíme vyhrát a vynutit si rozhodující utkání.“

Finálová série KHL (na tři vítězná utkání)
1. zápas: Jičín – Třebechovice (pátek 2. března, 1:4)
2. zápas: Třebechovice – Jičín (neděle 4. března, 1:3)
3. zápas: Jičín – Třebechovice (středa 7. března, 6:1)
4. zápas: Třebechovice – Jičín (pátek 9. března, 18.00)
Příp. 5. z.: Jičín – Třebechovice (neděle 11. března, 17.00)

Jičín řádil, doma nedal soupeři šanci.
Jičín má mečbol, třetí místo vybojovali hokejisté Jaroměře

Krajská liga - o třetí místo

1. zápas: Stadion Nový Bydžov – HC Jaroměř 3:4 v prodloužení (1:1, 1:1, 1:1 – 0:1). Branky a asistence: 6. Postolka (Chára), 32. Nedbal (Kubišta, Chára), 56. Chára (Kubišta) – 8. Hamáček (Bujňák), 32. Mišinec (Vejman, Háze), 44. Všetečka, 63. Hamáček. Střely na branku: 26:50. N. Bydžov: Veselý – Nedbal, Malý, Novák, Mádle, Vlach, Doskočil – Chára, Kubišta, Postolka – Jiránek, Hlaváček, Kozák – P. Jebavý, Menyhárt, Janoušek. Konečný stav série: 0:2.

Jan Kubišta, hrající trenér Bydžova: „Odehráli jsme dvě těžká utkání o třetí místo po velmi náročné semifinálové sérii. Na našem výkonu a pohybu to bylo znát. Snažili jsme se hrát dobře do obrany, ale síly chyběly. Jaroměř nás dvakrát těsně porazila a bohužel pro nás získala třetí příčku. Jinak snaha se nedá odepřít, bohužel jsme nebyli komplet a prohráli. Poděkování všem za celou sezonu.“