Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Tři body přinesl mat v závěrečné třetině

Olomouc, Hradec Králové - Tenhle soupeř Hradci sedí. Olomoucký kohout dostal ve vzájemném duelu opět knockout, už po jedenácté v řadě. Mountfield v pátek zvítězil na Hané díky matu ve třetí třetině 3:1 a připsal si první body z venkovního kluziště. V neděli je bude potvrzovat doma proti silné Spartě (17.00).

22.9.2017

Hokejisté Olomouce (v červeném) proti Hradci KrálovéFoto: Deník / Heloňa Stanislav

Zápas rozhodly premiérové branky Tomáše Ziga a Lukáše Vopelky. Pojistku přidal do prázdné branky kapitán Jaroslav Bednář.

Jsou to paradoxní situace. Váš výkon jde s průběhem utkání nahoru, šance střídá šanci, soupeř neví kudy kam a ještě si vysloužíte přesilovku. Z ničeho nic však přijde rána do vazu. Tou byl pro Hradec únik Buriana ve vlastním oslabení. Následovala střela mezi betony a gól. Olomouc šla ve 27. minutě do vedení…

V brance domácího mužstva opět čaroval skvělý Konrád. Na konci první třetiny vychytal postupně Džerinše, Červeného i Bednáře. Ve druhé se proměnil v černou můru Lukáše Cingela. Ten si na něm vylámal zuby hned třikrát!

Ale pak to přišlo. Už ve 41. min. se z dorážky prosadil Zigo. Kouzlo olomouckého brankáře bylo rázem odčarováno. Krátce nato vypadl Konrádovi puk a Vopelka rychle doklepl. Bylo jen štěstí, že při následném tlaku domácích trefil Burian pouze tyč.

Olomouc - Hradec Králové 1:3

Fakta – branky a nahrávky: 27. Burian (Herman) – 41. Zigo (Jarůšek), 46. Vopelka (Graňák, Cingel), 60. Jaroslav Bednář. Rozhodčí: Pešina, Šír – Flegl, Polonyi. Vyloučení: 1:1. V oslabení: 1:0. Bez využití. Diváci: 4006. Třetiny: 0:0, 1:0, 0:3.
HC Olomouc: Konrád – Škůrek, Vyrůbalík, Houdek, Ondrušek, J. Galvas, L. Galvas, Dujsík – Buc, J. Knotek, Laš – Eberle, R. Vlach, Burian – Skladaný, Herman, Holec – Jergl, Rác, Strapáč. Trenér: Zdeněk Venera.
Mountfield Hradec Králové: J. Sedláček – Gregorc, Cibulskis, Graňák, F. Pavlík, Vydarený, Pláněk, Rosandič – Červený, Džerinš, Bednář – Cingel, Koukal, Jarůšek – Šimánek, Zigo, Köhler – Vopelka, Kukumberg, J. Dvořák. Trenér: Václav Sýkora.

Autor: Pavel Král

22.9.2017 VSTUP DO DISKUSE
Mezi prvními odvolili vězni z hradecké Vazební věznice.

Andrej za mřížemi a (ne)ukradená tužka

Adolf Klepš

Hlasovat lze i pro zesnulého náčelníka krkonošské horské služby

VÍME PRVNÍ / AKTUALIZOVÁNO

Člen volební komise agitoval ve volební místnosti za Blok proti islamizaci

Pardubice - Místopředseda volební komise v Pardubicích vítal voliče v tričku s přeškrtnutou mešitou.

AUTOMIX.CZ

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

Kuriozity volebních místností: Autoservis, dům hasičů i sauna

Královéhradecko - Poslance lidé do sněmovny pošlou z různých míst. V Petříkovicích na Trutnovsku volební komise sídlí na koupališti, V Polici na Náchodsku zase v prostorách sauny.