Tři domácí zápasy během pouhých pěti dnů, takový je program vrchlabských hokejistů na poli druholigové skupiny Západ. Po sobotním vítězství nad Klatovami (4:3) přivítali svěřenci trenéra Tomáše Jirků středočeské Řisuty a po soustředěném výkonu soka přehráli výsledkem 3:1.

Vrchlabští hokejisté si v souboji s týmem Klatov připsali velmi cennou výhru. Nerodila se lehce, o to důležitější tříbodový zisk je.
Horaly za vítězstvím nasměroval hattrick Krska. Další tvrdý direkt zapsal Wikov

Už tuto středu se horalé představí svým fanouškům znovu, to když do DD Elektromont arény přijede silný soupeř z Ústí nad Labem.

II. hokejová liga, dohrávka 5. kola

HC Stadion Vrchlabí – HC Řisuty 3:1

Horalé do zápasu vstoupili aktivně a už po necelých sto vteřinách promarnil slibnou příležitost Duchan. Záhy domácí čelili přesilovce soupeře, aby si početní výhodu ve zbytku první třetiny sami zahráli třikrát. Gólově ale mírnou převahu nevyjádřili, když v největších příležitostech Moník přestřelil a Urban trefil pouze tyč.

Třikrát v pondělí vrchlabští hokejisté slavili vstřelený gól.Třikrát v pondělí vrchlabští hokejisté slavili vstřelený gól.Zdroj: Anton MartinecCo se nepovedlo v úvodní periodě, přišlo na startu té prostřední. Při vrchlabském tlaku nahazoval puk na branku od modré Kerekanič, před brankovištěm se nejlépe zorientoval Duchan a z otočky poslal puk za záda gólmana Pánka – 1:0.

Východočechy vstřelený gól povzbudil a před brankou Řisut byl stále živěji, namísto gólové pojistky ale horalé předvedli dokonalou zvonkohru, to když tyčku za Pánkem rozezvučeli postupně Duchan, Kynčl a nakonec i Hlaváč.

Znovu tak branka přišla až v polovině druhé minuty, tentokrát třetí třetiny. To si od pravého mantinelu vybruslil Tatar a k radosti publika parádně zakončil – 2:0.

Od té doby se více vylučovalo než hrálo. V přesilové hře zvýšil na konci 55. minuty Chalupa na 3:0 a vteřinu před koncem normální hrací doby přišel smolně o vychytanou nulu Vacek, jehož dělovkou v čase 59:59 překonal Řepka.

František Veselý v brance Nového Bydžova dlouho trápil protivníky z Nového Města nad Metují. Ti ho ale dvakrát překonali v 58. minutě a ze zápasu si odnesli tři body.
Bravurní obrat Spartaku před návštěvou kola. Náskok neudrželi ani Bruslaři

Fakta – branky a nahrávky: 22. Duchan (Kerekanič), 42. Tatar (Krsek, Kynčl), 55. Chalupa (Chrtek, Duchan) – 60. Řepka (Janeček, Okegawa). Rozhodčí: Veinfurter – Všetečka, Jiruška. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:0. Diváci: 528. Třetiny: 0:0, 1:0, 2:1.

HC Stadion Vrchlabí: Vacek (Krinwald) – Bendík, Perička, Kerekanič, J. Kynčl, Vácha, P. Fiala, Boukal – P. Urban, Chrtek, D. Chalupa – Jakub Tatar, Duchan, Krsek – F. Moník, T. Bláha, Poppel – A. Jirků, Šlaicher, A. Cerman – J. Hlaváč.