Je úplně jedno, který gólman nabruslí do brankoviště. Patrik Rybár, hrdina posledních týdnů, či Ondřej Kacetl, nyní host v Pardubicích. Proti Karlovým Varům oba tito muži umí zamknout bránu na sedm západů. Hradec Králové porazil v této sezoně Energii třikrát – a ani jednou neinkasoval.

Naposledy v neděli, kdy Mountfield vyhrál doma 3:0. V brance stál Rybár, stejně jako na konci října ve Varech. Na státní svátek (28. října) tam Hradec zvítězil 2:0. V prvním vzájemném utkání, 13. září, byl mezi tyčemi Kacetl. Ale žádný problém, Mountfield doma vládl po výsledku 4:0.

Dohromady tyto duely prodlužují hradeckou úspěšnou šňůru v duelech s Vary. Nyní se série triumfů zastavila na čísle osm.

„Hradec má velmi dobře propracovanou obranu. Tov takových zápasech rozhoduje," řekl karlovarský Milan Mikulík.

V prvním utkání v Hradci byli hosté střelecky aktivnější. Ani 29 pokusů jim však nepomohlo. V dalších utkáních už dominovali Východočeši. Na Rybára pustili dvakrát osmnáct ran. Celkem to tedy dělá 65 střel – a pro Vary ani jeden gól.

„Oni hráli velmi slušný hokej. Dělali nám problémy v obraně," řekl v neděli brankář Rybár v rozhovoru pro web hradeckého hokejového klubu. „Bylo to drama až do konce," dodal.

Je to tak, domácí definitivně rozhodli až na konci třetí třetiny. „V jedné přesilovce nás točili. Jsem rád, že mám nulu. Ale byly těžší zápasy, kdy jsem ji mohl mít, ale nakonec neměl," pronesl Rybár.

Ano, obě čistá konta vychytal proti Karlovým Varům. Další příležitost bude mít 22. prosince. V derby s Pardubicemi.