Hokejisté Mountfieldu prohráli s prvoligovým Kladnem 0:1 po prodloužení. Před rozjezdem soutěže, který nemá Hradec Králové vůbec jednoduchý, se vyrojilo několik nepříjemných otázek.

Deník se je snaží zodpovědět:

1. O sestavu se nebojuje?

Kvůli porážce s prvoligovým mužstvem si nemusíte hned trhat žíly a žádat Boha o odpuštění. V přípravě se to v Českých Budějovicích stalo i Brnu se všemi hvězdami. Na každého přijde den blbec. Trenéři a diváci ale musí vidět nasazení a chuť do hry, plno hráčů je přece na hraně sestavy. Jenže bojovali v pátek o ni?

Názor Deníku: Že se nechce v posledním zápase zranit Bednář se Šimánkem a proto nejdou do soubojů na plné pecky, je logické. Ale proč se stejně chovají i hokejisté s výrazně pozdějším datem narození? Nepochopitelné. Někteří si mohli razantně říct o místo ve čtvrté řadě, místo toho šanci promrhali.

2. To je posila?

Proti Kladnu se Američan Ryan Potulny poprvé postavil do středu druhé formace. Na křídlech měl Šimánka a Jarůška. Nebodoval, nebyl ničím nebezpečný.

Názor Deníku: Na hodnocení majitele 126 startů v NHL je brzo. Podle jednoho zápasu nelze dělat závěry. Potulnymu zápas vůbec nevyšel, je možné se bude rozjíždět pomaleji. Loni měl ve Finsku také první měsíce slabé, až pak za to vzal a patřil k oporám.
„Má chytrou hlavu, nemám o něj strach," prohlásil po utkání trenér Václav Sýkora.

3. Naskočí marodi?

Z různých důvodů chybělo Hradci šest hráčů, zranění jsou tři - bek Pláněk a útočníci Köhler s Pavlíkem. Všichni tři měli patřit mezi členy základní sestavy. Stihnou v pátek rozjezd?

Názor Deníku: Mohli by. Alespoň se tak vyjádřil Václav Sýkora. Pláněk s Köhlerem by měli již naskočit do tréninku, s otazníkem je návrat Pavlíka.

Hradec zná soupeře na Spengler Cup

Hradec Králové - Spengler Cup je rozlosovaný. Hokejisty Hradce Králové čeká při premiérové účasti na nejstarším klubovém turnaji světa ve „skupině Torriani" švýcarské HC Lugano a ruský Avtomobilist Jekatěrinburg.

Ve druhé „skupině Cattini" se utkají domácí HC Davos, HC Dinamo Minsk a Team Canada.

Hradecký Mountfield vstoupí do turnaje v jeho druhý hrací den 27. prosince od 15 hodin a střetne se s poraženým ze zahajovacího duelu Spengler Cupu mezi Luganem a Jekatěrinburgem. Hned další den (28. prosince) se Hradec utká s vítězem úvodního klání.

Do semifinále se kvalifikují pouze vítězové skupin, zbylí dva hrají křížem čtvrtfinále. Finále je na pořadu na Silvestra.