Brankáři: Rybár vs. Čiliak

Oba jsou potvrzením faktu, že slovenští gólmani vzali českou extraligu útokem. Oba byli skvělí ve čvrtfinálových sériích. Patrik Rybár prakticky vymazal ofenzivní sílu Litvínova. Nerozhodily ho ani narážky soupeře, že je slabinou Hradce. Byl v klidu, to je nakonec jeho podstata. Čiliak je emotivnější, v sezoně se mu tolik nedařilo, ale v play off zamknul bránu. „Mančaft najednou cítil obrovskou podporu vzadu. Vrátili jsme se zpět na vítěznou vlnu, předtím jsme dva tři měsíce tápali," ocenil gólmana trenér Libor Zábranský. Čiliak se ve čtvrtfinále dostal na úspěšnost zákroků 93,33 procenta, to je extratřída. Rybár na 92,74, což je rovněž parádní číslo.

Kapitáni: Bednář vs. Čermák

Jsou tak rozdílní, jak jen to je možné. Přesto jsou oba extraligou bezmezně respektovaní. Hradecký kapitán Jaroslav Bednář je hračička, umělec na ledě. Brněnský Leoš Čermák je v dobrém smyslu slova „parchant", veš, která soupeři vleze pod kůži. Nikdo ho nemá rád. „Jsem rád, že jim stojím za tu práci," usmál se Čermák během čtvrtfinále, když sparťanští fanoušci vyrobili obří choreo, jehož byl hlavní - a zápornou - postavou. To Bednář je trochu jiná nátura. Hokejista ze staré (dobré) školy. Klička, parádička, žabička, to je jeho. Ale lidi baví oba. Jen každý jinak.

Trenéři: Sýkora vs. Zábranský

Jejich cesty už se proťaly. Před patnácti lety dokonce tak výrazně, že spolu juchali kolem mistrovského poháru. Trenér Václav Sýkora vedl obránce Libora Zábranského na jaře 2002 ve službách pražské Sparty k titulu. Nyní se postaví proti sobě v mírně rozdílných pozicích. Zatímco Zábranský je z pozice majitele vlastně neomezeným vládcem a hybatelem dění v hrdé Kometě, Sýkora je „jen" trenérem. Ale za to sakra úspěšným, tím nejvíc v hradecké historii. Rozdílní nejsou jen tímto faktorem, ale také například postavou či vztahem k médiím. Zábranský se straní, promluvil po dlouhé době po úspěšném čtvrtfinále, Sýkora je ochotný a trefný glosátor dění.