V 16. kole extraligy Mountfield podlehl doma Litvínovu 4:5 po samostatných nájezdech. Rozhodující branku v dovednostní soutěži zaznamenal někdejší miláček místních fanoušků Brian Ihnacak. Byl to prostě nepovedený podvečer.

Hradec přitom vedl o tři branky – bleskově totiž udeřil Richard Jarůšek, ve druhé části se prosadili bojovník Michal Dragoun a mladík Lukáš Vopelka.

Zdálo se, že je hotovo. Navíc, když v bráně zase stál v naprosté pohodě chytající Patrik Rybár. Jenže stalo se něco jiného. Litvínov zabral a otočil skóre na svoji stranu. Všechny góly dal vlastně identicky, vždy se prosadil z bezprostřední blízkosti, pokaždé neměl Rybár šanci.

Jednou ho hosté pokořili tečí, třikrát dorážkou předchozí střely. Severočeši v těch minutách rozhodně nepřipomínali poslední celek tabulky. Byli nepříjemní, Hradec měl co dělat, aby vyrovnal. Podařilo se to Petru Koukalovi v 50. minutě, když zblízka zvedl puk nad gólmana Michaela Petráska.

Převalit zápas na svoji stranu už se favoritovi nezdařilo, navíc Litvínovští ukázali v samostatných nájezdech, že je to historicky jejich disciplína.

Hradec Králové - Litvínov 4:5 po sam. náj.

Fakta - branky a asistence: 2. Jarůšek (Látal, Cibulskis), 24. Dragoun, 30. Vopelka (Pláněk, Dragoun), 50. Koukal (Červený, Rosandić) – 30. Trávníček (K. Pilař, L. Doudera), 37. Jánský (F. Lukeš, Sörvik), 38. Gerhát (Vandas, Trávníček), 46. Jánský (Gula, V. Hübl), rozh. sam. náj. Ihnačák. Rozhodčí: Bulanov, Hradil – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 5:5, navíc Köhler (Hradec) 10 min. OT. Využití: 0:1. Diváci: 5501. Třetiny: 1:0, 2:3, 1:1.
Mountfield HK: Rybár – Cibulskis, Gregorc, Rosandić, Graňák, Pláněk, Vydarený – Köhler, Dragoun, Šimánek – Jaroslav Bednář, Kukumberg, Cingel – Vopelka, Koukal, Červený – Jarůšek, Miškář, Látal.
HC VERVA Litvínov: Petrásek – Sörvik, Kubát, Gula, Dietz, K. Pilař, Baránek, L. Doudera – Jánský, V. Hübl, F. Lukeš – M. Hanzl, Ihnačák, J. Černý – Vandas, Gerhát, Trávníček – Jurčík, J. Šimeček, Matoušek.

Výsledky a pořadí

Hokejová extraliga - další zápasy 16. kola: Třinec – Jihlava 3:0, Olomouc – Plzeň 5:0, Zlín – Liberec 3:2 v prodl., Mladá Boleslav – Kometa Brno 0:2, Chomutov - Pardubice 3:2.

1. Kometa Brno 16 9 2 2 3 57:36 33
2. Třinec 16 9 2 2 3 50:34 33
3. Plzeň 16 7 3 4 2 62:39 31
4. Hradec Králové 16 9 1 2 4 39:30 31
5. Chomutov 16 6 2 3 5 41:41 25
6. Mladá Boleslav 16 6 1 3 6 36:34 23
7. Sparta Praha 15 7 1 0 7 40:42 23
8. Olomouc 16 4 3 2 6 40:45 23