Další silný soupeř na kolenou. Po Kometě sundal Mountfield i milionáře z Třince. V průběhu druhé třetiny otočil třemi góly nepříznivé skóre 1:2. Energie, se kterou rozložil největšího favorita extraligy, brala dech. Díky druhému vítězství v řadě se Draisaitlovo komando nahrnulo do špice extraligy, na kterém jsou čtyři týmy srovnané na čtrnácti bodech. V neděli zakončí Východočeši domácí třízápasovou sérii střetem s Plzní.

Kacetl, Frühauf, Bednář, Šimánek, Kukumberg. Pět důležitých hráčů chybělo Hradci Králové v souboji s loňským vicemistrem, který přijel prakticky se všemi hvězdami. Na ledě to ale nebylo znát. Domácí byli až na úsek na přelomu úvodních dvou třetin dominantním týmem.

To přišli o rychlé vedení. Při vlastní přesilové hře si nechali ujet Krepse a po návratu ze šaten překlopil skóre na stranu hostí Irgl. To ale bylo od Ocelářů všechno. Pak rozjel Hradec koncertní show, ze které v ochozech šílelo více než pět tisícovek diváků.

Popravu Třince odstartoval fantastický Pilař, nejlepší hráč pátečního večera. Ještě do konce prostřední části přišly velké chvíle Ihnacaka. Nejprve se trefil rychlou střelou mezi betony Hamerlíka. Za dvě minuty ho přelstil střelou na bližší tyč.

I ve třetí třetině měli domácí navrch. Razítko na výsledek dal kapitán Kudrna.

Hradec Králové - Třinec 5:3 (1:1, 3:1, 1:1)

Fakta – branky a nahrávky: 2. Courchaine (Köhler, Čáp), 27. K. Pilař (Vašíček), 36. Ihnačák (Kudrna, K. Pilař), 38. Ihnačák (Courchaine, Čáp), 51. Kudrna (Knotek) – 20. Kreps, 23. Irgl (Klesla, Polanský), 60. Polanský (Svačina, Hrňa). Rozhodčí: Šindler, Čech – Bláha, Špůr. Vyloučení: 8:5. Využití: 1:1. Oslabení: 0:1.  Diváci: 5193.
Mountfield Hradec Králové: Svoboda – Pláněk, Vydarený, K. Pilař, Čáp, Dietz, Vašíček, Hronek, Jank – Kudrna, Knotek, Dej – Köhler, Ihnačák, Courchaine – Pavlík, Troliga, Červený – Kopta, Tvrdík, R. Pilař. Trenér: Draisaitl.
HC Oceláři Třinec: Hamerlík – Nosek, Klesla, Hrabal, M. Doudera, Adámek, Linhart, L. Doudera – Hrňa, Kreps, Orsava – Irgl, Polanský, Dravecký – Klepiš, Plíhal, Svačina – Rákos, Matuš, Chmielewski – Rufer. Trenér: Kalous.