V pondělí hradečtí hokejisté vstoupí do čtvrtfinále play off první ligy na ledě Dukly Jihlava. Připomeňme si v kostce, jak dlouhodobá část soutěže v podání hráčů HC VCES probíhala.

Ohlédnutí

1. čtvrtina (1. – 13. kolo) – 8 výher, 5 porážek (skóre 50:39) 23 bodů: Leckdo si jistě vzpomene na skvělý vstup Hradce do sezony. Za prvních pět kol družina kouče Mičky ztratila jediný bod a vyhřívala se v čele tabulky. Jenže poté přišel první dvojzápas s ambiciózními celky ze severu Čech a dvě porážky. Ta domácí s Ústím 2:7 se přitom pro tým stala nejtěžší v celé sezoně. Sedm gólů Východočeši pro změnu hned vzápětí nasázeli tápajícímu Mostu.

2. čtvrtina (14. – 26. kolo) – 5 výher, 8 porážek (skóre 33:39) 14 bodů: Druhá část už tolik úspěšná nebyla. Po porážce v Litoměřicích přišly dvě výhry, přičemž v Písku si brankář Čech připsal jediné čisté konto v dosavadním průběhu sezony (2:0). Ovšem následovala zřejmě největší výsledková krize. V následujících sedmi zápasech Hradečtí získali pouhé čtyři body – jeden za prohru po nájezdech v Šumperku a tři po zdolání Mostu. Následně se alespoň začaly znovu dostavovat úspěchy v domácím prostředí.

3. čtvrtina (27. – 39. kolo) – 9 výher, 4 porážky (skóre 43:26) 26 bodů: Přelom základní části do druhé poloviny znamenal pro celek HC VCES pro změnu nejlepší období. Dokazuje to šest výher v řadě, byť polovina z nich se zrodila v prodloužení či po nájezdech. Vše opět utnuly až zápasy v Chomutově a s Ústím nad Labem. Další vzestup přišel zkraje nového roku. Dobrou formu citelně odnesly Olomouc a Jihlava. Pro tým to zkrátka byla nejzdařilejší čtvrtina soutěže.

4. čtvrtina (40. – 52. kolo) – 5 výher, 8 porážek (skóre 40:43) 14 bodů: Poslední část byla podobná té druhé. Hradec dostihla krize na cizích kluzištích, a když do toho přišla ještě domácí porážka s Benátkami nad Jizerou, začal se připomínat strašák možné neúčasti v elitní osmičce. Jenže toho mužstvo zahnalo v nečekanou chvíli. Dostavila se totiž nejvyšší výhra v sezoně – 8:2 s Chomutovem. V domácím prostředí hokejisté HC VCES bodovali i nadále, a když přidali dva body z Jihlavy, už je nemusely mrzet závěrečné dvě porážky.