Tohle vítězství moc potřebovali. Hokejisté Hradce Králové po dvou domácích porážkách za sebou potěšili vlastní fanoušky vítězstvím nad Olomoucí 3:2 a bonus navrch jim dal Rudolf Červený. Po krásné individuální akci ve 32. minutě zvýšil sedmadvacetiletý útočník v přesilové hře na 3:1 a nakonec byla jeho trefa i vítězná. Hanáci totiž při vyloučení právě Červeného snížili na rozdíl jediné branky a Mountfield se do úplného závěru strachoval o výsledek.

Parádní akce

Sólo, po kterém Červený vstřelil třetí gól, bylo opravdu úchvatné. Hradecký útočník se vyhnul couvajícímu útočníkovi Marku Lašovi, stihl prohodit puk mezi nohama Martina Vyrůbalíka a z pravého kruhu prostřelil gólmana Branislava Konráda. „Blaž Gregorc mi to tam dal ve středním pásmu, trošku se to tam přede mnou otevřelo, abych mohl dostat rychlost. Povedlo se mi to projet i dobře zakončit," řekl Červený.

Hradecký hokejista byl rád, že mu průnik přes dva protihráče vyšel. Věděl, že při něm nijak neriskuje. „Podařilo se mi objet toho prvního, pak byli beci trošku odcouvaní, tak jsem si to dovolil, protože za mnou byli další čtyři kluci, kteří by se mohli vrátit. Prohodil jsem mu to mezi nohama a čekal, jestli to odkopne. Prošlo to, pak už jsem jel sám na bránu," popsal svoji akci Červený.

Důležitá výhra

Mountfield šel do utkání po třech porážkách z posledních čtyř utkání a na vlastním ledě měl za sebou porážky s Litvínovem 0:3 a s Plzní 1:4. „Říkali jsme si k tomu v šatně, že je třeba doma vyhrávat. Poslední dva zápasy se nám to nepodařilo, ale to je sport. Dneska jsme si za tím šli od začátku a povedlo se nám to," pochvaloval si Rudolf Červený.

Na konci si oddechl

Jenže právě vyloučení Červeného na dvě plus dvě minuty za nebezpečnou hru vysokou holí vývoj zápasu zkomplikovalo. Olomouc snížila ve 47. minutě na 2:3, ale Mountfield už pak těsný náskok udržel.

„Protihráč byl dost ohnutý k zemi a jak tam letěl ten puk, tak jsem si neuvědomil, že tam má i obličej a trefil jsem ho. Samozřejmě mě to mrzelo, dostali jsme v tom ještě gól, ale celý tým se semknul, dobře bránil a utkání pro nás dobře dopadlo," oddechl si Červený.

Uklidnili vedení

Byl rád, že vítězství jeho tým udržel, i když třetí třetina nebyla podle představ Mountfieldu. „Udělali jsme z toho zbytečně větší drama. Říkali jsme si, že chceme hrát pořád na puku, abychom si i ve třetí třetině vytvářeli šance a hráli u nich. Moc se nám to nedařilo, měli jsme tam nějaká vyloučení a tím jsme je dostali zbytečně do tlaku. Rybka (Rybár) chytal výborně a hráli jsme obětavě, proto jsme vyhráli," prohlásil Červený.

Hráči v kabině po posledních prohrách pocítili nespokojenost vedení královéhradeckého klubu, teď si ale spravili chuť.

„To, že bylo vedení nespokojené, si uvědomujeme. My jsme byli taky nespokojení, protože jsme doma nedokázali v minulých zápasech dát pořádně gól. Dneska se nám podařilo vyhrát a věřím, že na to v dalších zápasech navážeme. Diváci chodí a fandí nám do poslední minuty, i když prohráváme. Chtěli jsme se jim za to také odvděčit," dodal Červený.