Liberecké nervy šponuje vedení Mountfieldu 2:0 po dvou utkáních i pocit křivdy, který svými výroky podpořil také kouč Filip Pešán.

„Liberec si bude stěžovat a dělat podobné věci. My se musíme soustředit hlavně na sebe a oni ať si tam mluví s rozhodčími. To je jejich starost,“ mávl rukou hradecký obránce Martin Pláněk před dalšími duely.

Série pokračuje v pondělí a v úterý v Liberci. V pondělí se v Home Credit Aréně hraje od 17.20 (přímý přenos ČT), v úterý od 18 hodin.

Co vlastně čím dál víc rozděluje soupeře? Po prvním duelu si trenér Pešán postěžoval: „Nevím, proč stodvacetikiloví chlapi pořád padají.“

Měl pocit, že Hradečtí filmují, na což mu Michal Dragoun, jeden z drsných mužů v sestavě Mountfieldu, odpověděl lakonicky: „No jo, to je Liberec.“

Mimochodem, Východočeši mají v sestavě jen jednoho metrákového hráče. Bedřich Köhler váží 107 kilogramů.

Ale byl to Lukáš Cingel, kdo se mihl v klíčové chvíli druhého utkání. Za stavu 1:0 pro Bílé Tygry ho vysokou holí fauloval Jan Ordoš. Nikoliv právě Köhler, ač Pešánovi se to nezdálo. „Nemyslím si, že Béda, který má oněch sto dvacet kilo, by měl takhle spadnout na záda při zákroku, který nebyl extrémní,“ štvalo Pešána.

Hradec v přesilovce vyrovnal a o chvíli později rozhodl. Po druhém gólu hosté dostali čtyři desetiminutové tresty. Závěr naprosto neunesli.

„Tohle je jejich věc, ať si to rozeberou, já se k tomu vůbec nechci vyjadřovat, abych vyvolával nějaké války přes média,“ nepustil se do konfrontace hradecký útočník Petr Koukal.

Mountfieldu opravdu vychází sázka na chladnou hlavu. Díky ní překlopil dva vyrovnané duely na svou stranu a vlastně už v Liberci může rozhodnout o postupu do semifinále. „Neříkám, že tam jedeme vyhrát jedno utkání. Prostě se půjdeme pobít o každý zápas a uvidíme, jak to bude,“ vykládal Koukal.

„My hlavně musíme udržet nervy. Liberec bude doma ještě víc nabuzený,“ přidal se zadák Pláněk.

Je to tak. V play off zdaleka nerozhoduje jen hokejový um. Nervy na pochodu mohou být smrtelné…