Kapitán mistrů světa z Německa z roku 2010 odehrál v Rusku čtyři parádní sezony v Magnitogorsku. Zamiloval si klub, udělal si tam přátele, ale chtěl zkusit jinou štaci. Opustil ráj a vstoupil do pekla. V Ufě mu to nesedlo, nerozuměl si s trenérem. V prosinci  2012 ho klub odstavil a Rolinek se definitivně vrátil zase domů do Česka.

„Stalo se… Když si vzpomenu na Rusko, tak mnohem větší vztah mám logicky k Magnitce. Loni slavili 60 let od vzniku. Společně s Jardou Kudrnou nás pozvali na velkou slavnost. Bylo to fajn," usmívá se lídr Dynama.

Salavat ale nehaní, byla to pro něj zkušenost, i když ne příjemná.

„Ufa je velkoklub. Patří mezi sedm osm bohatých klubů v zemi. I když v posledních letech neměla příliš úspěšné roky, pořád je braná jako špičková organizace, do které chodí lepší hráči z ciziny. To je stejné jako s Omskem. Těším se na zápasy proti nim. Odehrajeme dvě utkání se skvělými týmy, které v sezoně normálně nepotkáme. Taková zkušenost se nám může jen hodti," je přesvědčený Tomáš Rolinek.

Ze všeho nejvíc se ale těší na derby. Je mu fuk, že jde „jen" o přípravu. Zápasy proti Hradci Králové jsou pro něj nejvíc. „Je mi jedno, jestli jde o přípravu nebo mistrovskou sezonu. Prostě je to vyšponované derby. Nejlepší by bylo, kdybychom oba zápasy vyhráli a s Hradcem si to rozdali o celkové vítězství," směje se pardubický kapitán.