Neskrývá, že Jihlavu jako čtvrtfinálového soupeře bere. Stejně jako příznivci hradeckého hokeje.

„Možná jsme raději, že to takhle vyšlo. Jestli je ale radost našich fanoušků oprávněná, se uvidí až po sérii,“ krotí bezbřehý optimismus Jiří Mička, kouč Hradce Králové, mezi prvoligovými trenéry benjamínek.

Sdílíte stejné nadšení jako fanoušci, že se v play off střetnete s Jihlavou?
V sezoně jsme Jihlavu doma dvakrát celkem jasně porazili a nedávno vyhráli i u nich. Z toho bych však nedělal závěry, Soutěž se už dohrávala, každý už měl v hlavě play off. Ale ano, možná jsme raději, že to takhle vyšlo. Jestli je radost našich fanoušků oprávněná, se uvidí až po sérii.

Jihlava se vám snažila na poslední chvíli vyhnout. Ve středu na ledě Olomouce odvolala za remízového stavu brankáře, chtěla ukořistit tři body a utkat se s Benátkami. Cítíte, že z vás mají „vojáci“ respekt?
Myslím, že nás nechtěla ani Olomouc. (usmívá se) Oba týmy se nám chtěly vyhnout. Za přijatelnějšího soupeře považovaly Benátky. Asi z nás respekt mají, ale to nám sérii nevyhraje. Každopádně cítíme, že Jihlava je soupeř, přes kterého se dá přejít.

Věříte si?
Jistě. Z vlastní zkušenosti víme, že se s Jihlavou dá hrát. Na druhou stranu soupeř má nepatrnou výhodu, že začíná na vlastním ledě.

A vám se venku v sezoně nedařilo…
Právě. První dva zápasy hodně napoví. Když jedno utkání venku vyhrajeme, jsme schopni sérii v domácích duelech ukončit. Aspoň tomu věřím. Úkol zní jasně: jednou v Jihlavě vyhrát. (směje se)

Vidím, že máte smysl pro humor. Nepřešel vás ani po středečním zlém představení proti Kadani?
Měli jsme zaručené play off. Hráči už se tolik nekoncentrují. Těší se na play off, na vrchol sezony. Každý je v napětí, myšlenky má upnuté jinam. Stejné to je v extralize. Vždyť se podívejte, jaké tam jsou výsledky.

Čekáte dlouhou sérii?
Asi ano. Střetne se čtvrtý a pátý tým tabulky, tak by to mělo být. Ale třeba se to zvrtne jinak.

Proč byste měli postoupit?
Protože budeme hrát lepší hokej. Věřím tomu. Máme zkušené hráče, kteří vědí, o co v play off jde. Ve třetí lajně jsou zase draví kluci, kteří umějí dát gól. Jihlava je silná v přesilovkách. Bude záležet na výkonech brankářů.

Jízdní řád čtvrtfinále:

zápas č. 1 - pondělí 27. 2. Jihlava – Hradec
zápas č. 2 - úterý 28. 2. Jihlava – Hradec
zápas č. 3 - pátek 2. 3. Hradec – Jihlava
zápas č. 4 - sobota 3.3. Hradec – Jihlava

případná další utkání
zápas č. 5 - úterý 6. 3. Jihlava – Hradec
zápas č. 6 - čtvrtek 8. 3. Hradec – Jihlava
zápas č. 7 - sobota 10. 3. Jihlava – Hradec