Po dvoudenní pauze dnes pokračuje semifinále play off první hokejové ligy pátými duely.
Za stavu 2:2 na zápasy
se bitva mezi favorizovaným Ústím nad Labem a Hradcem Králové dnes (v 18 hodin) vrací zpět na sever.

Východočeši dokonale využili domácího prostředí a srovnali nepříznivě se vyvíjející stav série. Nálada v kabině se proto pochopitelně zlepšila. „Je mnohem veselejší, než když jsme jeli z Ústí, protože série je vyrovnaná, takže jsme spokojení,“ řekl hradecký trenér Jiří Mička.

Kouč HC VCES se zpětně ohlédl za vydařeným domácím dvojzápasem. „Klíčové bylo, že jsme vždycky dali první gól. Mančaft se potom uklidní a začne si víc věřit. To se stalo Ústeckým u nich a v Hradci našim klukům. Hráli jsme svůj hokej, měli jsme i štěstí.“

Jaké jsou nyní šance obou mužstev na postup do finále první ligy? „Na začátku série to bylo devadesát procent ku deseti pro Ústí, teď bych to viděl tak osmdesát na dvacet. Soupeř je pořád obrovským favoritem. Sice potřebuje ještě dvakrát zvítězit, ale může dvakrát hrát doma. Samozřejmě uděláme všechno pro to, abychom uspěli, ale bude to moc těžké,“ uvědomuje si Mička.

„Důležitý bude začátek utkání, od něj se vše odvine. Když ustojíme prvních deset minut, tak se s Ústím dá hrát,“ vyhlížel trenér dnešní duel.

Mužstvo HC VCES odjíždí do Ústí stále citelně oslabené. Trio Kadlec, Moskal, Volráb by však nastoupit mělo. „Všichni vědí, že hrajeme na tři pětky, což ubírá síly. Ale věřím, že jsme kvalitně zregenerovali a na zápas budeme připravení,“ uzavřel kouč Jiří Mička.

ZRANĚNÍ HRÁČI

Obránci: Lukáš Filip, Václav Pánek, Tomáš Seidl.

Útočníci: Jan Berger, Jaromír Florian, Jan Hruška, Martin Koudelka, Šimon Macháň, Richard Rapáč.