Dokonají Rolinkovci vzpouru proti favoritovi a největšímu rivalovi? Nebo tým kolem šéfa Jaroslava Bednáře vyrovná letošní bilanci v třaskavých duelech?

Pardubice vedené kapitánem Tomáše Rolinkem se v neděli odpoledne od 16.20 hodin postaví v 52. kole hokejové extraligy na svém ledě Hradci Králové.

Hraje se poslední (nebo ne?) derby v sezoně!

Je možné, že na sebe velcí soupeři narazí v pay off, ale v základní části se rozhodně jedná o závěrečný střet.

Mountfieldu v něm půjde o dost, rád by dorovnal bilanci této sezony. Po třech vzájemných utkáních je totiž ve východních Čechách AŽ druhý. Dynamo sice padlo v prvním derby 0:6, ale poté dvakrát vládlo po výsledku 3:2.

„Hrál jsem dvě derby v životě a obě vyhrál,“ usmál se pardubický útočník Martin Kaut. „Doufám, že to bude pokračovat,“ dodal osmnáctiletý hráč.

Úspěšnější Pardubice, to přitom v derby nebývalo. Od chvíle, kdy Hradec vstoupil do extraligy, jasně vládl. V prvních čtyřech sezonách vyhrálo Dynamo ze šestnácti střetů pouze čtyřikrát – a to jen dvakrát v klasické době.

V minulém ročníku Mountfield ovládl všechna čtyři utkání v šedesáti minutách při celkovém skóre 21:7. Ale teď je to jinak…

„Z derby chceme plný počet bodů,“ vzkázal kapitán Rolinek. „Ale my se chceme co nejlépe naladit na play off a uhrát vítězství,“ kontroval bojovník Bedřich Köler.

Kdo uspěje? Na to bude zvědavý vyprodaný stadion.

Hokejová extraliga
52. KOLO – neděle od 16.20 hod.: Pardubice – Hradec Králové (ČT Sport), Jihlava – Olomouc, Brno – Litvínov, Vítkovice – Liberec, Mladá Boleslav – Třinec, Chomutov – Sparta Praha, Plzeň – Zlín.