Po nevydařené sérii zápasů s celky z Vysočiny v sobotu hradečtí hokejisté rozehráli další šňůru proti soupeřům ze severu Čech. V tomto případě se představili na ledě tápajícího Mostu, který v uplynulých dnech podlehl oběma nejhorším týmům soutěže, čímž si značně zkomplikoval svoji situaci v pozadí tabulky.

Jenže ani Královští lvi neprožívají zrovna šťastné období. Tři předchozí nezdary vrcholily mizerným představením proti Třebíči. V Mostě se proto Východočeši potřebovali navrátit zpět na vítěznou vlnu, neboť přetahovaná o osmou příčku zajišťující účast v play off zdaleka nekončí. Jenomže opět tvrdě narazili…

Hradeckou defenzivu posílil Marek Zukal, kterého klub angažoval do konce sezony ze slovenského Martina. Mladý obránce již ve městě pod Bílou věží v minulosti působil.

Oběma celkům šlo o hodně. V úvodních minutách se snažili být aktivnější domácí, jenže k vážnějšímu ohrožení Čechovy svatyně nedošlo. Hradečtí brzy pochopili, že je potřeba přidat. Za svoji snahu byli odměněni úvodním gólem zápasu. Byl to právě novic Zukal, kdo od modré čáry prostřelil Volkeho.

Jenže prostřední část hry jasně ukázala, že lvy čeká těžká šichta. Most v ní totiž dokázal stav otočit. Nejprve Kotrla ideální přihrávkou oslovil Gengela a podobným způsobem bleskově využil ve 33. min. přesilovku Frolík. Ten mohl skórovat už dříve, jenže netrefil.

Nabuzení domácí mohli svému protivníkovi zasadit ještě třetí ránu, krátce po druhé brance se hnal sám na bránu Kuběna, ale brankář Čech mu puk včas vypíchl. Hradec mohl udeřit opět v závěru periody, jenže Třetina ve slibné pozici netrefil.

Čas lvům rychle ubíhal, a když vyrovnávací gól dlouho nepřicházel, zákonitě se dostavil trest. Šikovnou práci Frolíka zužitkoval Bojer – 3:1. Jenže vzápětí hrál Most v oslabení a hosté rychle snížili díky Třetinovi.

Další početní výhodu ovšem posléze využili i domácí a znovu odskočili na rozdíl dvou branek. Horovu ránu do tyče si Čech srazil za brankovou čáru. Východočeši už nedokázali náskok soupeře smazat, naopak sami ještě inkasovali. Závěr zápasu totiž kvůli vlastní nedisciplinovanosti nezvládli, čehož Most využil hned dvakrát k navýšení skóre.

Nakonec se tak zrodila pro Hradec nečekaně vysoká porážka, která.jen prohlubuje současnou krizi. S vyhlídkou na nepříjemný los v dalších kolech to pro družinu kouče Kučery není dobrý signál.

Most – Hradec Králové 6:2 (0:1, 2:0, 4:1)

Fakta - branky a asistence: 25. Gengel (Kotrla, Slavíček), 33. Frolík (Divíšek, Bojer), 50. Bojer (Frolík), 55. Hora (Gengel, Slavíček), 58. Hora (Bojer, Pavlů), 59. Frolík (Bojer) - 19. Zukal (Tvrdík, Moskal), 52. Třetina. Rozhodčí: Zubzanda - Gerát, Hynek. Vyloučení: 5:7. Využití: 4:1.
HC Most: Volke - Tomeček, Pavlů, Hora, M. Rohan, Parýzek, Kabeláč, Fedorov - Bojer, Divíšek, Frolík - Kotrla, Slavíček, Gengel - Nedrda, Kuběna, T. Rohan - Nevyhoštěný, Skvortsov, Vaněk.
Královští lvi Hradec Králové: Čech - Karlíček, Roupec, Čáp, Zukal, Hendrich, Krejčiřík, Havlík - Haluza, Mikeska, Třetina - Moskal, Tvrdík, Švagrovský - Říha, Brož, Budínský - Berger, Macháň, Valášek.

Další výsledky – 43. kolo: Havlíčkův Brod – Litoměřice 1:0, Olomouc – Jihlava 4:0, Ústí nad Labem – Třebíč 4:3 po prodl., Písek – Benátky nad Jizerou 1:4, Mladá Boleslav – Kadaň 4:1, Beroun – Šumperk 4:3.