Do sestavy extraligového klubu ho poslala vizitka nejlepšího střelce první ligy a on v neděli přispěl ve 25. kole extraligy k jasné výhře nad Zlínem 4:1.

„Je příjemné se sem vrátit. Před rokem a půl bych si rozhodně nemyslel, že se první adventní neděli budu prohánět v dresu Hradce na ledě," povídal po utkání. „Stadion se změnil na první pohled z venku. Jsou tady jiné mantinely a lidí sem taky před šesti lety nechodilo tolik," vyprávěl.

Kouč: Nezklamal
Po zápase se David Šafránek zastavil s generálním manažerem Alešem Kmoníčkem. A jeho výkon pak ohodnotil Tomáš Martinec, někdejší výborný hráč a nyní jeden z trenérů „Máme některé zraněné hráče, a proto jsme ho chtěli vyzkoušet. David rozhodně nezklamal, s jeho výkonem jsme spokojeni," prohlásil.

V zápase nastoupil ve čtvrtém útoku, odehrál necelých devět minut. Ve druhé třetině pak pocítil tvrdost extraligy. U mantinelu ho doslova sroloval jeden ze zlínských hráčů. „Byl jsem trochu překvapený," usmál se. Aby ne, byla to opravdu rána. Šafránek skončil obličejem na mantinelu. „Ohlédl jsem se na rozhodčího, jestli to nebyl faul. Nebyl," dodal.

Jinak si počínal poměrně jistě. Na buly měl padesátiprocentní úspěšnost, jednou byl vyloučen. „Extraligu jsem poznal v baráži se Slavií. Víc se v ní dodržuje systém. Hlavně je dobré, že se vyhrálo," řekl.

Přesun do Mountfieldu byl vrcholem jeho posledních měsíců. Ty jsou totiž poměrně turbulentní. Před rokem a půl hrál druhou ligu v Kolíně a studoval vysokou školu. „Hokejem jsem se tolik nezaobíral. Přes den jsem chodil do školy a večer na trénink," popsal. „Ale doufal jsem v posun. Jinak by nemělo smysl na zimák chodit."

Před minulou sezonou si ho také vybrala Slavia - s ní zažil baráž o extraligu i letošní velké finanční problémy. Ale také vzepjetí, jež přišlo po odchodu drahých hráčů. „Poslední měsíc byl nad očekávání. Výhry se nám nějak načítaly."

A jemu góly, v první lize jich dal už patnáct. Proto dostal hradeckou šanci.