Zásadní zpráva pro fanoušky hradeckého hokeje zní: připravte si šampusy, za pár desítek hodin je zřejmě budete moct odšpuntovat.

Extraliga v Hradci Králové je zase mnohem blíž!

Včerejší jednání zainteresovaných stran zvýšilo procentuální naději na přesun HC Mountfieldu pod Bílou věž do oblastí vysoké reality.

„Od příští sezony můžeme nadcházející sezonu extraligy odehrát na hradeckém zimním stadionu. Žádný jiný stadion nemáme, takže se domnívám, že se tak i stane," prohlásil po jednání předseda představenstva HC Mountfield Miroslav Schön.

Co může akci „extraliga v Hradci" ještě zhatit?

Dvě věci.

Ve středu dojde v Českých Budějovicích k jednání znesvářených stran (HC Moutfield, město České Budějovice a Budvaru). Pokud nedojde k totálnímu změně postojů, cesta špičkového hokeje do Hradce je volná.

„Jdu si tam vyslechnout jejich návrhy," řekl Schön, přičemž naznačil, že nečeká, že by došlo k obratu.

Půtky s jihočeským pivovarem byly na počátku jednání o odchodu extraligového týmu z Českých Budějovic. Mountfield totiž musí podle licenčních podmínek zajistit čepování oficiálního piva soutěže (Radegast) při svých domácích zápasech, což nejde vzhledem k smlouvě o čepování piva mezi budějovickou radnicí a Budvarem.

A za druhé?

Přesun musí ještě odklepnout zastupitelé v Hradci Králové na zasedání 18. června. V tom by ale neměla být potíž. Včera se s městskou generalitou sešli členové Mountfieldu a rozkol nenastal.

„Seděli jsme se zástupci politických stran. Všichni byli informováni, jak by to mohlo probíhat," prohlásil Aleš Kmoníček, generální manažer Královských lvů Hradec Králové.

Středa tedy nejspíše definitivně rozhodne. „Bude to velmi důležitý den," přiznal Kmoníček.

Co bude ale s prvoligovým týmem?

V jednání je několik je variant. I ta, že by oba kluby působily v Hradci současně. Ta se ale nejeví jako pravděpodobná. Lvi by stěhovali jinam.

Město Hradec Králové by přispívalo do hokeje, ale extraligového, stejnou částkou jako dosud (cca 14 milionů korun, 5 milionů na mládež) a na prvoligový by nezbyly peníze.

„Finančně nejde zvládnout působení obou klubů," má jasno Kmoníček.

Nejreálněji se tedy jeví prodej prvoligové licence.

Co bude s hráči? Ti z Mountfieldu s platnými smlouvami se přesunou do Hradce, stejný osud čeká Královské lvy, přičemž někteří z nich by mohli dostat šanci v extraligovém týmu.

„Nechci předjímat o kolik hráčů by se jednalo. To by záleželo na představách vedení extraligového mužstva," uvedl Aleš Kmoníček.