Hráči HC VCES v závěru střetnutí sahali alespoň po bodu, ale vstřelit branku jim tentokrát nebylo souzeno. Kadlecovu ránu zastavila tyč, trestné střílení neproměnil kapitán Roubík…

Obranné řady Východočechů již mohl vyztužit MILAN KARLÍČEK, který si odpykával dvouzápasový disciplinární trest. K němu přišel po utkání s Vrchlabím, ve kterém nejprve obdržel trest ve hře za údajné napadení rozhodčího a následně od disciplinární komise čtyřzápasový distanc navrch.

V polovině trestu byl klub úspěšný se žádostí o prominutí zbytku trestu, a tak mohl hradecký obránce do utkání proti Medvědům zasáhnout.


Hradečtí hokejisté po třiceti odehraných zápasech okupují šestou příčku, ze které vstoupí do druhé části letošního prvoligového ročníku. Nadstavbu, ve které se „sudé“ týmy utkají s mužstvy na lichých příčkách, odstartují hráči HC VCES ve středu v domácím prostředí proti Mostu.

Již podruhé v sezoně jste prohráli na jedinou inkasovanou branku. Tentokrát v Berouně. Co rozhodovalo?
Samozřejmě rozhodla hlavně ta inkasovaná branka. Ale hlavní příčinou porážky bylo to, že jsme nedokázali proměnit šance, i když jich nebylo tolik.

Byla jedním z klíčových momentů také vaše neproměněná přesilovka pět na tři na přelomu první a druhé třetiny?
S tím souhlasím. Přesilovka pět na tři by se měla proměňovat, ale v těchto situacích se teď trochu trápíme. To, že ji rozdělila přestávka, pro nás rozhodně není žádnou omluvou.

Početní výhody jsou poslední dobou často vaším problémem. Nedokážete se v nich příliš prosadit. Čím to?
Určitě je to něco, na co bychom se měli více zaměřit. Popravdě, v posledních zápasech nemáme zrovna ideální formu, a to se odráží nejen v přesilovkách, ale i v celkovém herním projevu.

Závěr zápasu byl hodně hektický. Byla tam Kadlecova tyč, kapitán Roubík půl minuty před koncem neproměnil trestné střílení… S čím vás trenér Pazourek vůbec posílal do závěrečné powerplay?
Z naší strany už to byla hra vabank. Potřebovali jsme zvýšit aktivitu oproti předchozím osmapadesáti minutám. Snažili jsme se častěji střílet, víc chodit do branky. To, že Jarda Roubík těsně před koncem nedal trestné střílení, mu nikdo nemůže vyčítat.

V Berouně jste nastoupil po odpykání dvouzápasového disciplinárního trestu. Pociťoval jste na ledě nějaký deficit?
To ani ne, spíš naopak. Na zápas jsem se moc těšil, už mě, jak se říká, svrběly ruce. (zasměje se) Je škoda, že zápas pro nás skončil porážkou.

Když se vrátíme o něco zpět: disciplinární trest jste dostal po utkání s Vrchlabím. Překvapila vás skutečnost, že jste byl potrestán až v takové výši?
Mne hlavně překvapil už verdikt rozhodčího v zápase. Z mé strany to bylo neúmyslné a nezaviněné. Jen jsem nestačil uhnout ruce, když rozhodčí ukazoval gól v naší brance. Víc snad ani nemá cenu k tomu říkat.

Nehledě na tuto porážku jste po základní části, která čítala třicet kol, v tabulce šestí. Jste s tímto prozatímním umístěním spokojeni?
Člověk nikdy nemůže být absolutně spokojený, když není suverénně první se třiceti zápasy vyhranými za tři body. (zasměje se) Ale v naší situaci se dá říci, že to mohlo být sice lepší, ale i horší.

Co říkáte na soupeře, se kterými se střetnete v nadstavbové části?
Musím říci, že jsem se díval, kdo nás čeká. Ale myslím si, že letos je soutěž tak vyrovnaná, že si nevybereme. Určitě je dobře, že budeme mít Vrchlabí. Je to derby, divácky atraktivní zápas, navíc mu máme za ten domácí zápas co vracet. To samé platí i o Chrudimi.

Prvním týmem, který se proti vám v nadstavbě postaví, bude ve středu Most. Co lze od tohoto zápasu očekávat?
Most zřejmě přijede hrát ze zabezpečené obrany a bude si chtít odvézt alespoň bod. Proto by pro nás bylo dobré pokusit se ho přehrát už na začátku utkání.