Hned po prvním utkání to začalo. Čtvrtfinále play off hokejové extraligy mezi Hradcem a Libercem je nejen válkou na ledě. Ale i bojem slov.

Mountfield vyhrál první duel 3:2 po prodloužení a druhý po dalším obratu 3:1.

Už ve čtvrtek večer, po prvním duelu, začaly verbální rozepře. „Je trochu kupodivu, jak dokážou stodvacetikiloví hráči padat. Tohle mi na utkání trochu vadilo,“ láteřil na tiskovce liberecký kouč Filip Pešán.

„Myslím, že je jedno, jestli má hráč sto dvacet kilo, nebo osmdesát. Když je na něj prostě faul, tak padnout může. A já jsem ty věci viděl jako fauly,“ reagoval kouč Hradce Václav Sýkora.

A jeho svěřenec Michal Dragoun, jeden z hradeckých drsných mužů, jen mávl rukou: „No, to jsou oni, Liberec. Nějak hrají a okolo si pak jen stěžují.“

Mimochodem, Hradečtí mají jen jednoho metrákového hráče. Zkušený útočník Bedřich Köhler váží 107 kilogramů. Nikdo z jeho spoluhráčů už stokilovou hranici neatakuje.

Samozřejmě, Pešán svá slova myslel nadneseně, ale i jeho výroky dávají jasně najevo, že mezi Lvy a Bílými Tygry vybuchla (zatím malá) bomba. Tahle série bude ještě velmi vypjatá, vyhecovaná, plná nepřátelství.

„My si svoje oblíbence najdeme,“ usmál se před začátkem hradecký zadák René Vydarený.

Už se na tom pracuje.